Dobrá rada

Dokonalá pleť a prirodzený vzhľad pokožky? A k tomu už nikdy žiadne akné!

1436
0
Zdieľaj

Nechcete chodiť do drahých kozmetických salónov? Nemusíte! Dajte na rady našej redaktorky, ktorá má bohaté skúsenosti z rôznymi kozmetickými prípravkami a výživou. Najdôležitejším pravidlom pre oslnivú a krásnu pokožku je vnútorná výživa. Ak chcete docieliť hladkú pleť bez bolestivého akné, čiernych bodiek, ba dokonca i vrások, k tomu vám nepostačia len kozmetické vonkajšie ošetrenie či rôzne séra.

My vám ale prinášame bohaté skúsenosti a dopodrobna si dnes rozpíšeme, ako si vypestovať mladší a zdravší vzhľad našej pokožky. Plus bonus budete aj zdravšie a cítiť sa fit!

Nekonečná tŕnistá cesta

,,Na začiatok musím uviesť, že som takmer celú moju pubertu a aj neskôr dospelosť bojovala s akné. Pobehala som rôzne možné i nemožné procedúry v salónoch. Na kozmetiku – od prírodnej až po tú drahú profesionálnu som vyhodila celú výplatu a nič mi nepomáhalo,“ začína naša redaktorka jej trpkú cestu za normálnou pokožkou. ,,Bola som už zúfalá… jediné, čo som po tých rokoch skvelé objavila, bol korektor, ktorý mi tie moje pupáky perfektne prekryl a držal celý deň. Potila som sa, určite aj viac krát prešla rukou po tvári a držal ako cement. A ako čerešnička na torte bola, že na tvári vyzeral prirodzene!“

Korektor od Malu Wilz s názvom Camouflage Cream sme pre vás našli len na českej stránke maluwilz.cz, kde si ho môžete objednať. Naša redaktorka vám od tejto značky odporúča aj fixačný púder, ktorý vám make-up spraví nie len vodeodolný, ale vám aj krásne zakryje tmavé a napuchnuté kruhy pod očami.

Začnite zvnútra

,,Prosím, dajte na moju radu. Je jedno, či ste v puberte, či už ste dospelé… trpíte akné? Siahnite po konopnom oleji! Bolestivé akné hlavne v období našich dní, je hlavne príčinou hormónov! S nimi si krásne  poradí práve konopný olej, ktorý ich upraví a už nebudete trpieť žiadnymi bolestivými vyrážkami. Dodržiavajte však pokyny a pite ho každý deň jednu polievkovú lyžicu.“

Pite smoothie

,,Pupáky sme už vybavili a teraz viete, čo je tajomstvo mojej hladkej a zdravo vyzerajúcej pokožky? Antioxidanty! Moje smoothie sa skladá z nasledovných ingrendiencií: Antioxidanty – tie zakúpite v drogérii DM, ďalej si ich doprajem aj v hlboko mrazenej forme čučoriedok, malín či červených ríbezlí. Práve z nich mám zdravú pokožku a pevné nechty. Pridám banán a jablko. Orechy a ľanové semiačka mi zaručia správnu hormonálnu rovnováhu. Okrem toho mám z môjho smoothie výborné trávenie a cítim sa po celý deň plná energie!“

Ošetrenie zvonka

Naša redaktorka používa nasledujúce kozmetické produkty:

1. Šípkový olej – taktiež lieči akné, vyhladzuje vrásky, zmierňuje začervenanie a vypína pokožku. Dokáže toho oveľa viac, ale horeuvedené pomáha práve dnešnej aktérke.

2. Kyselina hyaluronová – vyhladzuje jej vrásky, zmenšuje póry, zosvetluje a vypína pokožku. Kvalitnejšia kyselina vám zaručí presne tento efekt.

3. Peeling – presnejšie Mikrodermabrázia. Sú to peelingové mikro čiastočky, ktoré taktiež napomáhajú na viditeľnú redukciu akné a vrások. Ihneď vám perfektne odstráni prebytočný maz a starú vrstvu pokožky. Zosvetluje a odstraňuje starecké a pigmentové fľaky. Tu taktiež platí, siahnite po osvedčenom a kvalitnom produkte.

4. Ultrazvuk – prístroj, ktorý je povinnou výbavou každej ženy! Ak chcete profesionálne ošetrenie pokožky ako zo salónu, investujte do kvalitného a drahšieho ultrazvuku! Pokožka je po ňom ako nová! Viditeľne vypína pokožku na tvári, krku a dekolte. ,,Budete vyzerať aspoň o desať rokov mladšie, taký úžasný je môj ultrazvuk! Používam ho už tri roky a ľudia si mnohokrát myslia, že som čerstvá dvadsiatka, hoci mám už po tridsiatke. Aj keď som do neho investovala 250 Eur, na jeho účinky vám môžem odprisahať! Každá žena by mala do seba investovať a starať sa o seba. A ako vidíte, dá sa to aj bez väčších či menších chirurgických zákrokov.“