Životný štýl

Sklo v nábytku – ako spojiť funkčnosť s estetikou?

197
0
Zdieľaj
Sklo v nábytku
Sklo v nábytku

Sklo je materiál, ktorý sa často používa v nábytkárskom priemysle – hodí sa k dreveným aj chrómovaným prvkom. Sklenené doplnky sú vhodné najmä do moderných interiérov, dominujú biele alebo čierne čelá s akrylovou vrstvou a samotná aranžácia je minimalistická. V akom nábytku je najlepšie využiť sklo a kedy sa oplatí siahnuť po takéto riešenie?

Výhody sklenených doplnkov v nábytku

V ktorých miestnostiach sa najlepšie osvedčia sklenené prvky? V prvom rade tam, kde panuje zvýšená vlhkosť vzduchu a samotný nábytok môže prísť do kontaktu s vodou. Preto sa sklo čoraz častejšie objavuje ako základný materiál v prípade kúpeľňového nábytku, ako sú skrinky a poličky. Udržiavanie sklenených povrchov v čistote je v tomto prípade naozaj jednoduché a samotné sklo v nábytku neabsorbuje vodu ani látky, ktoré by mohli ľahko poškodiť MDF dosku.

Sklo v nábytku má široké využitie aj vo firemnom zariadení, najmä v kozmetickom či medicínskom priemysle. Obľúbené sú najmä pracovné stoly a stolíky z ohýbaného skla, ktoré veľmi dobre znášajú častú dezinfekciu a sú veľmi odolné voči zafarbeniu. V sektore služieb beauty&SPA sú tiež obľúbené kozmetické skrinky na kolieskach so sklenenými poličkami – sú trvácne a odolné voči bežnému umývaniu.

Sklenené doplnky do bytového nábytku

Čoraz častejšie sa môžete stretnúť s izbovým nábytkom, v ktorom je dominantným prvkom sklo – patria k nim napríklad konferenčné stolíky do obývačky alebo presklené vitríny, obľúbené najmä medzi nadšencami modelárstva. Ako doplnok je sklo prítomné v nábytkových vitrínach a posuvných skriniach – umožňuje estetické zdôraznenie ich obsahu a zároveň chráni pred prachom.

Moderná technológia umožňuje vytvoriť pre klientov ponuku sklenených doplnkov v rôznych formách – priehľadnej, mliečnej, farbenej, hladkej či vzorovanej (np. https://sklo.sk/sk/79-kovanie-pre-skleneny-nabytok). Vďaka tomu sa tento materiál, ktorý bol donedávna spájaný predovšetkým s industriálnymi či loftovými interiérmi, čoraz častejšie vyskytuje v bytoch a domoch s oveľa klasickejším dizajnom.

Sklo v nábytku je tiež obľúbeným materiálom používaným v kuchyni – konkrétne v kuchynskej linke. Veľmi obľúbené sú nábytkové čelá, v ktorých sa kombinuje drevo so sklom. Vďaka tomuto riešeniu môžu nové kuchynské linky získať charakter starožitného príborníka v štýle pripomínajúcom talianske usadlosti.

Sklenené prvky sú už trvale prítomné v poľskom a svetovom nábytku a vďaka svojej funkčnosti si ich čoraz častejšie vyberajú ľudia, ktorí hľadajú nadčasový dizajn a používateľský komfort.