Domácnosť a Záhrada

Stop alergii na prach a roztoče! Bojujte všetkými zbraňami

890
0
Zdieľaj

Každý alergik vie oceniť aspoň jeden deň bez nepríjemného svrbenia, vyrážok, kýchania alebo slzenia. Alergia je ochorenie, ktoré sa nedá vyliečiť, ale dajú sa zmierniť jej nepríjemné príznaky. Ak ste alergickí na prach a roztoče, rýchlo vymeňte svoje paplóny a vankúše za antialergické. Zmenu k lepšiemu pocítite takmer ihneď. K tomu pridajte aj ostatné zbrane proti roztočom a víťazstvo bude na vašej strane.

Prečo by ste mali vsadiť na antialergické paplóny a vankúše

Alergia na roztoče a prach patrí medzi najviac rozšírený typ alergie. Nie je sa čomu čudovať, keďže nás prach obklopuje takmer všade a roztoče majú skvelú živnú pôdu v posteliach, vankúšoch, paplónoch a matracoch. Práve na týchto miestach sa im darí vďaka vlhkému prostrediu a potrave vo forme šupiniek z ľudskej pokožky. Počas noci tak nevedome vdychujete prach, baktérie, mikróby a plesne priamo z vašich perín. Špeciálne antialergické paplóny a vankúše sú vyrábané zo syntetického materiálu (zväčšia dutého vlákna), ktorý neumožňuje roztočom ich vznik a šírenie. Paplóny i vankúše určené pre alergikov sa navyše dajú prať pri vysokých teplotách. Ak chcete nejaké to euro ušetriť, kúpte si set paplón a vankúš, ktorý mnohí predajcovia ponúkajú za zvýhodnené ceny. Okrem toho myslite aj na zvyšok vašej postele. Na matrac používajte protiprachové obaly a prednosť dajte antibakteriálnym posteľným obliečkam. Všetko potrebné pre váš komfortný, spokojný a zdravý spánok nájdete na stránkach e-shopu matracentrum.sk.

Na boj s roztočmi využite všetky zbrane

Máte už kúpené špeciálne paplóny, vankúše i matrac a napriek tomu stále kýchate či smrkáte? Možno nepoužívate v boji s roztočmi všetky zbrane. Proti prachu a roztočom bojujte čerstvým vzduchom. Znamená to pravidelné vetranie a znižovanie vlhkosti v dome, ktorá by nemala presiahnuť 50 %. Vetraním znížite teplo v miestnostiach, ktoré roztoče priam zbožňujú. V zime izby zbytočne neprekurujte, ideálna je teplota do 22 °C. Možno milujete chôdzu po mäkkom koberci. Koberce sú však miestom, kde roztoče celkom iste nájdete a navyše sa v nim usádza veľké množstvo prachu. Využite silu prírody a počas slnečných dní vyložte posteľnú bielizeň, matrace, vankúše a paplóny na slnko. Zároveň matrace, paplóny i vankúše perte čo najčastejšie pri teplote nad 60 °C. Roztoče sa usádzajú taktiež v čalúnenom nábytku, ktorý by ste mali pravidelne čistiť sprejmi proti roztočom. Pri upratovaní minimalizujte vírenie prachu. Kúpte si kvalitný vysávač so vzduchotesnou konštrukciou a zosilnenou filtráciou.