Životný štýl

Stop diskriminácie v kanceláriách!

1864
0
Zdieľaj

Už na úvod treba podotknúť, že kancelárie nie sú len o nejakom obyčajnom pracovnom prostredí, kde vykonávame našu prácu a snažíme sa vyprodukovať nejaký výstup. Je to miesto, kde trávime veľkú časť dňa, spoznávame nových ľudí, budujeme vzťahy s kolegami či mnohokrát riešime pracovné problémy. Našim cieľom je, aby sme sa na pracovisku cítili komfortne a nič nám nechýbalo. No či chceme alebo nechceme, aj tu sa môžeme stretnúť s diskrimináciou, ktorá pochopiteľne nie je pre nikoho z nás príjemná. Dá sa proti nej vôbec bojovať?

Boj o klimatizáciu?

Prvým prípadom môže byť diskriminácia medzi mužmi a ženami. Vedeli ste, že ženám vyhovuje o niečo teplejšie pracovné prostredie ako mužom? Aj z tohto dôvodu by mali mať kancelárie v Poprade možnosť zvoliť si teplotu ovzdušia, a to bez toho, aby došlo k „boju“ o klimatizáciu. Dokonca, mnohé moderné budovy majú špeciálne senzory, ktoré strážia hladinu vydýchaného vzduchu, čo je koniec koncov výborný nápad!

Zabudnite na pracovné prostredie, ktoré škodí vášmu zdraviu!

Na svete „pobehuje“ až takmer 50% introvertov, ktorým pochopiteľne nevyhovujú „open space“ kancelárie, teda otvorené kancelárie. Nielen, že takíto ľudia radšej pracujú samostatne, bez toho, aby ich okoloidúci kolegovia pozorovali pri práci, no tento typ kancelárií môže nepriaznivo pôsobiť na náš krvný tlak a všeobecne zdravotný stav. Prenájom priestorov Košice by ste mali jednoznačne zvážiť a pokúsiť sa nájsť alternatívu, ktorá bude vyhovovať všetkým, resp. väčšine zamestnancom. Pamätajte, že základom je príjemné a bezstresové prostredie, kde môžu zamestnanci pokojne pracovať!

A čo spôsob dopravy? Ktorý uprednostňujete vy?

Ak je kancelária, prípadne skladový priestor, kde pracujete, vzdialený od vášho bydliska niekoľko kilometrov, pravdepodobne uprednostňujete dopravu autom. No mnoho zamestnancov uprednostňuje bicyklovanie, ktoré má mimoriadne pozitívny vplyv na našu kondíciu, pričom tento spôsob prepravy je maximálne šetrný k životnému prostrediu. A čo by ste povedali, keby sú namiesto rokovacích miestností zavedené prechádzkové cesty, v rámci ktorých by ste mohli byť na čerstvom vzduchu a zároveň rokovaní s klientom?