Domácnosť a Záhrada

Eurookná a ich výhody, ktoré poskytujú

2108
0
Zdieľaj

Jednou z najčastejších otázok, ktorú si kladieme pri výbere okien, je: „Aký materiál preferujem?“. Je pochopiteľne na nás, či zvolíme cenovo dostupný plast, nezničiteľný hliník alebo jedinečné drevo, ktoré zaujme už od prvého momentu. Avšak, pred tým, ako sa rozhodnete pre kúpu okien, zvážte všetky „pre“ a „proti“ jednotlivých typov materiálov, aby ste rozhodnutie v konečnom dôsledku neoľutovali.

Nádherný vzhľad, vysoká odolnosť, prvotriedna životnosť

Drevené okná sa už vyrábajú niekoľko rokov a niet sa čomu čudovať. Materiál akým je drevo sa vyznačuje vysokou životnosťou, nádherným vzhľadom i odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Pochopiteľne, že o drevo sa treba starať v pravidelných intervaloch, na čo netreba zabúdať, v opačnom prípade sa môže jeho kvalita výrazne znehodnotiť. Veď aj po 30 rokoch môžu eurookná vyzerať ako nové, avšak k tomu potrebujete špeciálne laky, nátery, ale i moderné a ekologické lazúry, ktoré zachovávajú ich farebnosť.

Stabilita, ktorá ohromí aj vás!

Eurookná vynikajú najmä svojou stabilitou, a to bez ohľadu na veľkosť či tvar výplne. Bežne sa okenné rámy zahrievajú aj na 80° Celsia, no pre drevo to nie je žiaden problém. Práve naopak! Možno ste o tom nevedeli, no zrovna drevo ako také má najnižší stupeň súčiniteľa tepla a aj vďaka tomu vyniká bezkonkurenčnou pevnosťou, nízkou hmotnosťou a bezpochyby aj odolnosťou.

Overený ekologický materiál

Ak hľadáte dlhodobý overený a ekologický materiál okien, ktorý žiadnym spôsobom nezaťažuje životné prostredie a môže sa pochváliť najlepšími fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami, siahnite po drevených oknách, resp. drevo-hliníkových, ktoré vám vydržia pokojne aj do konca života. Áno, pravidelná údržba môže byť menšie „proti“, no ak chcete, aby vám akýkoľvek výrobok vydržal, treba sa oň v každom prípade starať, no nie?