Technika a Internet

Svet príbehov na dosah

5317
0
Zdieľaj

Knihy, kto ich nemá rád? Každý občas rád relaxuje pri dobrej knihe. Kniha nás zavedie do magického sveta, kde je všetko možné. Samy sa často krát vžívame do postav fiktívneho sveta a prežívame dobrodružstvá, akoby sme boli sami ich aktérmi. Náš život sa
na malý okamih stáva vzrušujúci, spoločne s postavami plačeme, smejeme sa, milujeme a nenávidíme.

Dobrá kniha dáva priestor, našej fantázii. Príbeh, púšťame do našich myšlienok, kde nám premieta ako film na plátne. Vďaka fantázii si vie každý človek pretvoriť knižný príbeh na svoj obraz a preto každý vníma príbeh jedinečne. Filmy nám túto príležitosť neumožňujú. Verím, že dobrá kniha je táka, ktorá nás vtiahne do deja a pri nej úplne zabudneme na svet okolo nás. Ja osobne si rada prečítam knihu vždy, keď mám príležitosť.

Jedného dňa  som natrafila na stránku Wattpadu – www.wattpad.com, ktorá obsahuje množstvo kníh. Čo ma na tejto stránke najviac zaujalo bolo to, že tieto knihy nie sú od slávnych autorov, ale sú od spisovateľov amatérov. Je to skvelý nápad, pretože verím, že veľa z nás má niekedy takú predstavivosť, ktorá by mohla konkurovať aj veľkým umelcom.

Na tejto stránke trávim veľa času. Stačí mať telefón a vďaka tomu nikdy nie som bez knihy. Kto ovláda dobre angličtinu má väčšiu výhodu, pretože Wattpad obsahuje viac kníh písaných v angličtine. Tí čo angličtinu neovládate nezúfajte, k dispozícii sú aj nemecké knihy a slovenské. Na Slovensku Wattpad ešte nie je taký známy, ale verím že časom do doženieme. Je nám poskytnutá možnosť každý deň čítať novú knihu, komunikovať s autormi a podeliť sa aj s vlastnou knižnou ideou .

Veľkou výhodou je, že autori sú neustále v kontakte so svojimi čitateľmi. Počas písania sa autor kedykoľvek môže inšpirovať návrhmi od svojich čitateľov. Niektoré príbehy sú tak dobré, že by mohli byť okamžite publikované. Bez problémov by sa zaradili do rebríčka bestsellerov. Autor si podľa čitateľnosti na stránke dokáže predstaviť, aká by bola čitateľnosť jeho kníh a príbehov, a tak sa ľahšie dokáže rozhodnúť, či poslať rukopis vydavateľovi.

Príkladom dobre knihy je aj The mafia and his angel od Lylah James, ktorá bola len nedávno dokončená. Môže povedať, že táto kniha, tak ako mňa tak aj približne 30 miliónov ľudí.( ti tu chýba sloveso v tej vete ) V krátkosti, je to príbeh o človeku, ktorý je na čele všetkých mafiánskych rodín z ruskej mafii. Alessio Ivanshov je chladný, krutý, neľútostný, arogantný, zabijak, ktorý nedokáže byť milovaný a milovať. To sú prívlastky, ktorými ho každý pozná. Všetci ho rešpektujú a zároveň sa ho každý bojí. Mafia je všetko čo pozná, až kým nenájde zbité dievča skrývajúce sa pod jeho posteľou. Ešte netuší, že práve v tom okamihu sa mu zmenil život. Čo sa bude diať ďalej sa dozviete, ak ste ochotný nájsť si trošku času a prečítať si túto knihu. Možno sa vám bude zdať, že je to klišé príbeh, ale ubezpečujem vás že nie je Pri čítaní budete mať pocit, že ste na horskej dráhe, vaše emócie budú raz hore raz dole. The mafia and his angel obsahuje všetko zradu, pomstu, lásku, mučenie aj sex. Každý si tam nájde svoju obľúbenú kapitolu. Ak dáte tejto knihe šancu, budete ju chcieť čítať znova a znova.

Toto len jeden príklad z mnohých dobrých kníh, ktoré Wattpad obsahuje. Keby som chcela vymenovať všetky knihy, ktoré stoja za to si ich prečítať, bol by to veľmi dlhý zoznam, vy sami, by ste si mali vytvoriť svoj vlastný zoznam obľúbených kníh a ručím vám za to, že ten zoznam bude dlhý. Takže ak radi relaxujete pri dobrej knihe, alebo keď uprednostňujete dobrú knihu pri cestovaní alebo si chcete niečo dobré prečítať pri káve v kaviarni s čistým svedomím odporúčam Wattpad, týmto spôsobom nemusíte vláčiť zo sebou ťažkú knihu. A tí, ktorí majú radi klasické tlačené publikácie, verím, že jedného dňa budete mať šancu si tieto skvelé knihy prečítate už ako publikované v predaji. Nakoniec v tomto chladnom období vám želám príjemne čítanie pri dobrej vami zvolenej knihe.