Dobrá rada

Táto zdravá nutella je vysoko návyková

1186
0
Zdieľaj

Ak patríte k tým, ktorí si radi doprajú niečo sladké, určite ste fanúšikom aj klasickej nutelly. Nutella však nemusí byť len plná cukru a palmového oleja. Prinášame vám jednoduchý a výborný recept, ako si doma pripraviť naozaj zdravú a chutnú nutellu.

Na jej prípravu budete potrebovať:

  • 200g lieskových orieškov (vopred ich namočte aspoň na 12 hodín do vody alebo ich kúpte už vopred namleté)
  • 100 ml kokosového mlieka
  • 40-50g kvalitného medu
  • 20g kokosového oleja
  • 15g kakaa
  • naozaj výkonný mixér

Postup:

Namočené oriešky poriadne osušíme a na sucho opražíme na panvici alebo v rúre. Šupka by vďaka tomu mala byť zoschnutá a mala by ísť ľahšie dole.

Ako prvé vymixujeme oriešky. Táto časť receptu je najnáročnejšia. Možno bude jednoduchšie, ak si ich predtým pomeliete alebo priamo kúpite už namleté. Vo výkonnom mixéri s prestávkami mixujeme rozomleté ​​orechy do ktorých pridáme kokosový olej, až kým sa nám nezačne tvoriť lieskovoorieškové maslo. Bude husté, ale mierne tekuté.

Čokoládu rozohrejeme vo vodnom kúpeli a prilejeme k lieskoorieškovému maslu. Do tejto hmoty pridáme med, kokosové mlieko a zľahka primiešame kakao. Ešte to všetko spolu pomixujeme, aby sa všetky ingrediencie dobre premiešali a môžeme servírovať. Nutellu uchovávajte v uzatvorenej, najlepšie sklenenej, nádobe v chladničke. Takto pripravená nutella má trvanlivosť približne 5 až 7 dní kvôli kokosovému mlieku, ktoré po otvorení rýchlo podlieha skaze

Tip: Ak chcete, aby vaša nutella obsahovala viac bielkovín, pridajte do nej jednu odmerku čokoládového proteínu. Ak chcete, aby bola ešte zdravšia, pokojne pridajte aj avokádo.

Ak nemáte čas na jej prípravu, v obchodoch môžete nájsť aj rôzne zdravšie verzie nutelly. Odporúčame napríklad lieskovo orieškovú nátierku Power Nougat od Powerlogy. Je bio a má dlhšiu trvanlivosť. Nájdete v nej aj malé kúsky orieškov.