Životný štýl

Teppanyaki: Vyrazte na večeru, na ktorú nezabudnete

1553
0
Zdieľaj

Počuli ste niekedy o japonskom štýle varenia zvanom teppanyaki? Jedná sa o špeciálny spôsob prípravy pokrmov známy tiež ako indoorové grilovanie. Po celom svete existuje nespočetné množstvo zážitkových reštaurácií, kde vám priamo pred vašimi očami profesionálny kuchár umelecky dáva na plát suroviny a chutné sústa. Jednotlivé kúsky jedla obracia excelentnými spôsobmi za pomoci špeciálnych lopatiek. Je to večera, na ktorú len tak nezabudnete, pretože nielenže sa jedná o show, ale tiež si pochutnáte na vskutku lahodných jedlách.

Pre teppanyaki sa hodia najmä kvalitné druhy mäsa, a tak si vychutnáte excelentné hovädzie steaky, morské plody, ale aj homáre či omelety. Na svoje si prídu dokonca aj milovníci dezertov, pretože danou metódou sa pripravujú aj rôzne sladké pochúťky.

Ktorá reštaurácia ponúka teppanyaki?

Ak teda túžite vyraziť na zážitkovú večeru, zrejme hľadáte reštaurácie, ktoré sa na teppanyaki zameriavajú. Jednu z nich nájdete v Bratislave, pričom máme na mysli japonskú reštauráciu Benihana, ktorá vám predvedie úžasnú kulinársku šou. Pracujú tu ozajstní profesionáli, ktorí majú varenie v malíčku.

Reštaurácia má v tíme kúzelníkov, komediantov, žonglérov so šejkermi na soľ a korenie v jednom, a tým sa odlišuje od ostatných reštaurácií v Bratislave. V čele tímu stojí šéfkuchár Khalil Chrifa Tribak, ktorý šestnásť rokov varil aj v Anglicku.

Čo všetko si vychutnáte?

Ešte predtým ako navštívite steakhouse, odporúčame zarezervovať si stôl, pretože stoly bývajú často obsadené. Tak budete mať istotu, že na vás bude čakať voľné miesto. Vyberiete si z pestrej škály chutných jedál od polievok a predjedál až po špeciality podniku. Ak milujete sushi, neprídete skrátka, pretože kuchári pripravujú sushi z čerstvých rýb a plodov mora. A zabudnúť by ste nemali ani na japonské saké!