Cestovanie a Destinácie

Paríž a jeho 7 nádherných miest, ktoré sa oplatí vidieť (časť 1.)

2203
0
Zdieľaj

Kto by nemal slabosť pre krásne francúzske mesto, plné lásky, prekrásnych a autentických miest, zelených parkov, výborných reštaurácii a obrovských múzeí so svetoznámymi umeleckými dielami?

Paríž je jednoducho prekrásnou európskou metropolou, mestom lásky, svetiel a maximálneho kultúrneho i spoločenského vyžitia. Ak ste si povedali, že je načase kúpiť si letenky a okúsiť krásu a jedinečnosť tohto autentického miesta, prinášame vám prehľad 7-mich parížskych miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť.

  1. Eiffelova veža a Champs de Mars

Najikonickejšou dominantou Paríža s výškou 324 metrov je práve Eiffelova veža. Každoročne ju navštívi obrovský počet návštevníkov a v letných mesiacoch je potrebné kupovať vstupenky už niekoľko týždňov predtým, ako sa chystáte navštíviť Paríž. Má 3 poschodia a pokiaľ chcete mať najkrajší výhľad na celé mesto, kúpte si lístky na najvrchnejšie, tretie poschodie.

Slávna Eiffelova veža však nie je jediné, čo má v tejto časti mesta zaručene jedinečnú atmosféru. Obľúbenosti (nielen) Francúzov sa teší malý park  (niekedy označovaný ako záhrada) s názvom Champs de Mars, ktorý sa rozprestiera priamo pred Eiffelovou vežou. Je to perfektné miesto pre piknik, večeru pod holým nebom alebo jednoducho perfektné miesto na najlepšiu fotku s dominantou Paríža.

  1. Sacré-Coeur a Montmartre

O nádhernej a majestátnej bazilike Sacré-Coeur, týčiacej sa na samom vrchu Paríža, ste už určite počuli. Táto krásna stavba sa oplatí navštíviť každému, kto chce pričuchnúť k histórii, vidieť nádherné fresky či obdivovať neuveriteľné maľby na vysokých stropoch budovy. Bazilika je súčasťou Montmartru, najslávnejšej časti mesta, kde sa zbiehajú pouliční umelci, gurmáni a milovníci francúzskej kultúry.

  1. Louvre a Jardin des Tuileries

Absolútnym zážitkom pre všetkých milovníkov umenia je Louvre. Najväčšie múzeum umenia na svete a historický monument Paríža v sebe ukrýva tie najväčšie svetové unikáty a diela, za ktorými chodia návštevníci z celého sveta. Pokiaľ sa rozhodnete Louvre navštíviť, pokúste sa zakúpiť si vstupenky vopred, aby ste sa vyhli obrovským masám ľudí, ktorí sa do tohto krásneho múzea v tvare pyramídy doslova hrnú.

Pred alebo po návšteve múzea, ktorá môže trvať až niekoľko hodín, si oddýchnite v nádhernej záhrade Jardin des Tuileries, ktorá vás pohltí svojou pokojnou a zároveň originálnou idylickou atmosférou. Či už sa sem vyberiete v letných, jesenných alebo dokonca zimných mesiacoch, budete mať na čo spomínať.

  1. Versailles

Versaillský palác sa pýši svojou architektúrou, pompéznosťou a záhradami, ktoré ho obklopujú, už veľmi dlho. Nachádza sa ďalej od centra mesta, čo však nie je prekážkou, keďže sa k nemu viete dostať autom, autobusom či vlakom. Je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a dovolí vám nahliadnuť do nespočetne veľa miestností a zaujímavých architektonických súčastí, ktoré vám vyrazia dych.

  1. La Défense

Mysleli ste si, že v Paríži natrafíte len na staré budovy stavané vo francúzskom štýle, Eiffelovu vežu a zopár prekrásnych monumentov? Áno, Paríž je prekrásne a historické mesto, no ani tento kút sveta neobišla modernizácia a výstavba moderných business budov. V modernej štvrti, nazývanej La Défense, sa nachádzajú presklené budovy od výmyslu sveta, spolu s nákupnými centrami a modernou verziou víťazného oblúka, ktorý spolu s L´Arc de Triomphe, pôvodnou verziou víťazného oblúka, stoja v jednej rovine, a tak ich z námestia Place de la Concorde môžete pekne vidieť.

  1. Jardin du Luxembourg

Máte radi kvety, prechádzky v záhrade, posedávanie na lavičke a kochanie sa krásnou farebnou scenériou? V tom prípade je luxemburská záhrada tým „pravým orechovým“ pre vás – nájdete v nej Mediciovskú fontánu, nádherné zákutia s vysadenými kvetmi rôznych druhov, miesta pre relaxáciu a ak obľubujete šport na čerstvom vzduchu, môžete si tu kvalitne zabehať.

  1. Île de la cité a Pont Neuf

Paríž je známy aj tým, že ako jedno z mála európskych miest, disponuje riekou, ktorá je naplno využitá nielen vyhliadkovými loďami, ale aj dvomi ostrovmi, ku ktorým vedú mosty. Jedným z ostrovov je práve Île de la cité, na ktorom pôvodne celé mesto vzniklo. Nachádza sa na ňom slávny Notre Dame, pekná a historická štvrť s reštauráciami a kaviarňami, úzke uličky a zákutia, z ktorých možno pozorovať okolité mesto.

Významnou pamiatkou je aj most Pont Neuf, ktorý je najstarším mostom Paríža. Urobte si krásnu prechádzku touto časťou francúzskej metropoly a vychutnajte si jej idylickú atmosféru.