Dobrá rada

Top 7 prospešných čajov pre zdravie a chudnutie

1648
0
Zdieľaj

Máte radi čaj? Tento lahodný a aromatický nápoj vám môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie a zhodiť nadbytočné kilogramy. Musíte si len zvoliť ideálny čaj a piť ho namiesto kávy, ochutených vôd a balených džúsov.3

Čaj je jednoducho úžasný produkt. Zahreje, upokojí. Je tiež príjemné viesť neformálny rozhovor pri tomto horúcom nápoji. Najdôležitejšie je, že má pozitívny vplyv na zdravie. Vrátane súbojov s nadváhou. Prezradíme vám sedem druhov čaju, ktoré vám pomôžu schudnúť.

Zelený – urýchľuje metabolizmus

Zelený čaj bol dlho uznávaný ako najlepší nápoj na chudnutie. Je to prírodný a zdravý produkt na spaľovanie tukov. Má veľa pozitívnych vlastností podložených vedeckým výskumom. Pravidelné pitie zeleného čaju teda zvyšuje rýchlosť metabolizmu.

Ľudia, ktorí tento nápoj pijú každý deň, s podobnou stravou, zhodia o 0,2 – 3,5 kilogramu viac ako tí, ktorí čaj odmietajú. Rovnaký vzorec sa nájde aj pri športe. Tí, ktorí pijú čaj, keď sú v tréningu, budú chudnúť rýchlejšie. Už za dva mesiace je čaj schopný „spáliť tuky“ zbaviť ďalších centimetrov v páse a znížiť BMI.

Ako sa to deje: po šálke zeleného čaju dostanú tukové bunky signál, že je čas na uvoľnenie tukových zásob. Pečeň potom tieto zásoby premieňa na energiu. Aby bol tento proces pravidelný, môžete denne vypiť až štyri porcie zeleného čaju. Buď po každom jedle, alebo pred cvičením v posilňovni.

Biely – zabraňuje hromadeniu tuku

Špeciálna technológia zberu čajových lístkov robí z bieleho čaju vynikajúci zdroj zlúčenín, ktoré blokujú tvorbu tukových usadenín. Čaj sa pred balením suší na slnku, vďaka čomu si zachováva veľa katechínov a polyfenolov. Tieto látky urýchľujú metabolizmus tukov. Štiepia ich a získavajú energiu, ktorá môže smerovať k intenzívnemu tréningu.

Oolong – dodáva energiu

Ak chcete schudnúť, musíte intenzívne cvičiť. Čínsky oolong dodá energiu pre vaše tréningy. Rovnako ako biely a zelený čaj obsahuje katechíny. Tieto látky pomáhajú telu odbúravať tukové bunky a brať z nich energiu. V nápoji je tiež trochu kofeínu. Presne toľko, koľko potrebujete na povzbudenie trénovanie s radosťou.

Rooibos – zabraňuje prejedaniu

Juhoafrický sladký čaj funguje dvoma spôsobmi. Po prvé, podporuje produkciu hormónu sýtosti leptínu. Otupí pocit hladu a človek nezje viac, ako potrebuje. Po druhé, rooibos obsahuje aspalatín. Táto látka neutralizuje stresový hormón. Z tohto dôvodu zmizne aj hlad a sýtosť vydrží oveľa dlhšie. Tento čaj obsahuje aj flavonoidy, ktoré sú tiež dôležité pre zdravie. Zvyšujú obsah minerálov v kostiach.

Pu-erh – zlepšuje lipidový profil

Táto čínska odroda sa vyrába oxidáciou a fermentáciou sušených čajových lístkov. Vďaka tejto technológii má Pu-erh pozitívny vplyv na lipidový profil a znižuje index telesnej hmotnosti.

Mätový – Znižuje chuť do jedla

Mäta znižuje chuť na nezdravé jedlo. Často nie je možné schudnúť práve kvôli závislosti na slaných, tučných a sladkých jedlách. Mätový čaj vám môže pomôcť odolať. Odborníci sa domnievajú, že dôvodom je jeho štipľavá vôňa. Pôsobí na mozog na otupenie chuti do jedla. Štúdie preukázali, že aj vdýchnutie mätového éterického oleja vám môže pomôcť pri chudnutí.

Mätový čaj má aj ďalšie výhody. Je to účinný prostriedok na odbúranie stresu. Upokojuje a zmierňuje úzkosť znížením hladiny kortizolu v krvi. Mimochodom, kortizol, ktorý sa nazýva stresový hormón, negatívne vplýva na metabolizmus. Preto sa dá považovať účinok mäty piepornej na postavu dvojnásobným. Tento nápoj vám umožňuje schudnúť a udržiavať si následne postavu. Aby ste to dosiahli, stačí ho vypiť pred jedlom a po jedle.

Kombucha – lieči črevá

Kombucha obsahuje vitamíny skupiny B, kyselinu glukurónovú, ktorá ničí toxíny, a antioxidačné polyfenoly. Všetky tieto zložky sú vynikajúce pre zdravie. A vďaka probiotikám a kyseline octovej vám kombucha pomáha chudnúť.

Ak budete piť tieto čaje denne, potom si všimnete úbytok váhy už za mesiac. Hlavnou vecou je samozrejme popritom myslieť aj na správnu výživu a cvičenie.