Životný štýl

Vyberáme lyže pre tých najmenších!

2731
0
Zdieľaj

Aj napriek tomu, že zima sa už skončila, mnoho rodičov sa rozhodlo, že práve teraz, kedy sú na lyžiarsku výbavu a doplnky mimoriadne zľavy a akcie, vyberie pre svoje ratolesti poriadne lyže! Zvlášť u tých najmenších je nutné, aby sa lyže menili každý druhý až tretí rok, keďže detičky rastú veľmi rýchlo a lyže by mali byť adekvátne k ich výške.

Aké by mali byť detské lyže?

Pravidlom číslom jeden pri nákupe detských lyží je voľba správnej dĺžky. Dlhé alebo naopak krátke lyže dokážu dieťaťu „prvé zjazdy“ pekne znechutiť. Obecne platí, že malý lyžiar by mal stáť na lyžiach o desať až dvadsať centimetrov kratších, ako je on sám. To znamená, že by ich mal mať zhruba po bradu. Najmenšie deti dokonca znesú až tridsaťcentimetrový rozdiel, čiže tento fakt taktiež zvážte. Bohužiaľ, väčšina rodičov kupuje deťom zbytočne dlhé lyže, a práve z tohto dôvodu sú ich začiatky nepríjemné, ba ich môžu tieto komplikácie úplne odradiť od lyžovania. Pamätajte, že s dlhými lyžami im nepôjde ani zatočiť, ba ani brzdiť! Detské lyže Dynastar sú ľahké a mäkké v ohybe, čo je pre začínajúceho lyžiara nesmierne dôležitým parametrom. Vďaka perfektnému prevedeniu a prepracovaniu je jazda na týchto lyžiach jednoduchá a zároveň zábavná! Špeciálne navrhnutý junior rocker umožňuje využiť terénne podmienky vo svoj prospech – dokonca aj tí najmenší lyžiari sú schopní otáčať, riadiť a zastaviť lyže, a to bez akéhokoľvek problému!

Lyžiarske rukavice – ochrana pred chladom i možným zranením

Samozrejme, že netreba zabúdať ani na lyžiarske doplnky, medzi ktoré patria aj lyžiarske rukavice. Tie sa starajú predovšetkým o to, aby boli naše ruky v teple a suchu, pričom špeciálna technológia poskytuje maximálnu bezpečnosť a špičkový komfort, ktorý oceníte nielen pri lyžovačke! Okrem toho vás chránia pre prípadným zranením, ktoré vás môže „prekvapiť“ kedykoľvek počas jazdy.