Technika a Internet

Potrebuje môj web SEO optimalizáciu?

2265
0
Zdieľaj

SEO optimalizácia, skrátené „SEO“ je výraz, ktorý je predovšetkým v oblasti online marketingu často používaný. Viete, čo vôbec táto skratka znamená?

Čo je SEO?

SEO optimalizácia (Search Engine Optimisation) v preklade znamená optimalizáciu pre webové vyhľadávače. Zahŕňa niekoľko postupov a techník, ktoré pomáhajú dostať webovú stránku na popredné miesta vo vyhľadávačoch ako je Google, Bing, Yahoo, Seznam… Je vašou podnikateľskou činnosťou predaj moriek? SEO vám zaistí organickú dlhodobú návštevnosť vášho webu, pričom hlavná výhoda tejto techniky spočíva v tom, že ide o menej nákladnú techniku. Netvrdím však, že SEO optimalizácia je zadarmo, keďže do správnej optimalizácie musíte investovať vlastný čas alebo si zaplatiť kvalitného SEO experta, ktorý zabezpečí kvalitnú optimalizáciu za vás. Aké sú ďalšie prednosti SEO?

 

  • Umiestnenie webu na prvej strane vyhľadávača na základe kľúčových slov;
  • oslovenie nových zákazníkov;
  • cielenie na cieľovú skupinu zákazníkov;
  • dlhodobý efekt – odkazy sa udržiavajú na popredných pozíciách niekoľko mesiacov;
  • nízke náklady.

Chcem zabezpečiť SEO od profesionálov

Ak ste s rozhodli osloviť profesionálov, ktorí majú v oblasti optimalizácií webových stránok bohaté skúsenosti, čaká vás SEO konzultácia, ktorá sa skladá z jednotlivých častí. Najskôr sa prostredníctvom e-mailu alebo telefonátu spojíte a poskytnete si základné informácie, jednak o firme a o ďalšom postupe. Vy ako firma získate cenovú ponuku a zadáte požiadavky, resp. predstavy o tom, ako by mal web vyzerať, prípadne ďalšie úpravy. Súčasťou je aj SEO audit, ktorý zabezpečuje odstránenie technických chýb na webe, stanovenie stratégie pre získanie nových zákazníkov a odhalenie chýb, ktoré majú za následok úbytok pozitívneho hodnotenia vyhľadávačov. Vďaka pravidelným konzultáciám a reportom sa v závere zhodnotia výsledky optimalizácie webu. A výsledok? Noví zákazníci, nová stratégia pre váš biznis, zvýšenie návštevnosti webu a v konečnom dôsledku i vyššie zisky, keďže ľudia si za vás radi zaplatia.