Technika a Internet

Ako si vybrať správny notebook

8883
0
Zdieľaj

Povianočné zľavy sú v plnom prúde a jedným z najviac kupovaných oblastí je nákup práve elektroniky. Elektrodomy potrebujú vyprázdniť skladové miesta a ponúkajú neskonalé zľavy. Rozmýšľali ste nad kúpou notebooku? Ponúkame vám pár rád ako si zaobstarať ten svoj, pravý!

Vyberte si platformu

Jedným z najdôležitejších krokov je vyberanie platforiem. Vyhovuje vám Mac, Chrome OS či Windows?

Nieje to práve ľahká otázka pokiaľ sa do notebookov a počítačov nerozumiete, alebo sa im nevenujete.

Odporúčam navštíviť internetové stránky, rôzne fóra či elektrodomy kde vám vedia poradiť a učiť ponuku na mieru, ktorá vám bude vyhovovať.

Zámer

Za akým zámerom kupujete notebook? Ste študentka vysokej školy, vášnivý hráč, alebo máte záľubu v Photoshope?

Na posledné dve varianty odporúčame vybrať notebook, ktorý je kvalitnejší a je cenovo náročnejší. Čo sa týka varianty prvej, je lepšie si kúpiť menší notebook. Od tých 11 do 15 palcov.

13 palcové notebooky sú ideálnou voľbou. Veľa z nich disponujú kvalitou a prístupnou cenou.

Rozhodnite sa, či chcete 2-1

Zdanlivo zbytočná otázka, avšak. Pod pojmom dva v jednom, myslíme voľbu ktorou začali disponovať hlavne novinky. Máte tablet a notebook v jednom. Či ide o oddeliteľné časti alebo od časti, ktoré sa ochotne sklápajú. Obe majú dotykové obrazovky, ktoré nemusia byť vždy tou správnou šálkou čaju. Dbajte na to, že pokiaľ nieje v cene zákaznícky servis, výdavky spojené s týmto typom notebooku budú dvojnásobné (notebook a tablet).

Cena

Asi najdôležitejším faktorom (v mnohých prípadoch) je cena. Podľa ceny sa riadi väčšina zákazníkov. Môžete kúpiť notebook aj do 300 eur ale niektoré (najmä hráčske či profesionálne) s pohybujú od cenovej relácie nad 1000 eur. Musíte vedieť zhodnotiť využitie vášho počítača, výbavu a taktiež pomer cena a kvalita. Nie vždy sa oplatí dať na lacnejšiu variantu, ale v niektorých prípadoch vám môžu lacnejšie vyhovovať viac, ako tie s cenou vyššou. Všetko záleží len na vašich osobných požiadavkách.

Výzor

V neposledom rade a takmer na poslednej priečke sa nachádza, z praktického hľadiska, absolútne nepodstatná vec. Varujeme ťa, že v tomto prípade naozaj na výzore nezáleží. Ide o používanie notebooku a tvojou spokojnosťou so službami poskytovanými operačnou platformou.

Pre dievčatá a ženy, ktoré zvažujú výber notebooku a dali prednosť praktickému využitiu pred tým estetickým, nezúfajte! Mysleli na vás a preto, si môžete k vašim notebookom kúpiť takzvané Laptop Skins. Sú to rôzne ‚‘‘ nálepky‘‘.

V preklade to znamená notebook-koža. Ľahko a za pomerne lacnú cenu môžete zmeniť vzhľad vášho laptopu. Je to ľahko odstrániteľné a môžete ju kedykoľvek vymeniť. Ň

Túto vychytávku som však zaregistrovala len na početných zahraničných, najmä Amerických stránkach, ale väčšina z nich rozosiela WorldWide, (čo znamená po celom svete).

Takže dievčatá, naozaj dajte na vaše vlastné potreby. Na vzhľade síce záleží, ale ten nebude ovplyvňovať vašu prácu a jeho look sa dá kedykoľvek zmeniť!