Dobrá rada

Vyrazte do novej motorkárskej sezóny s kvalitným oblečením a doplnkami

1264
0
Zdieľaj

S krásnym počasím vyšli na cesty aj motorkári, ktorí už netrpezlivo čakali na novú sezónu. Jazda na motorke nie je len o dobrom stroji, ale aj oblečení a doplnkoch. Tie by mali byť neoddeliteľnou súčasťou každého jedného motorkára, ktorý chce zažiť nielen príjemnú, ale aj bezpečnú a pohodlnú jazdu. Motorkárske oblečenie je nielen nevyhnutnosťou, ale aj vyjadrením štýlu každého jazdcu. V prvom rade ale treba spomenúť bezpečnosť, ktorá je dôležitá pri každom jednom kilometri. Keďže sa motorkári vystavujú omnoho väčšiemu nebezpečenstvu ako iní účastníci premávky, mali by mať kvalitné moto oblečenie, ktoré dokáže zachrániť dokonca aj život.

Možno sa to zdá neuveriteľné, no tento druh oblečenia je špeciálne vyrobený a prispôsobený tomu, aby jazdcov ochránil pri náraze, páde a inej kolízii. Sadať si na motorku bez špeciálneho odevu nie je len nebezpečné, ale aj nezodpovedné. Situácia v dnešnej dobe je omnoho lepšia ako v minulosti, pretože na trhu máme na výber obrovské množstvo rôznych prevedení motorkárskych odevov. Každý jazdec si tak môže vybrať presne to, čo sa mu páči a hodí. Športový predajca inSPORTline ponúka široké množstvo nielen kožených, ale aj textilných motorkárskych odevov, z ktorých si vyberie každý. Spolu s prilbou a chráničmi sú dokonalou kombináciou, ako byť chránený nielen pred kolíziou, ale aj nepriaznivým počasím. Medzi oblečenie na motorku zaradujeme originálne moto bundy, moto nohavice a kombinézy, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov.

Odolné sú nielen proti mrazu a dažďu, ale aj oderu, s ktorými je jazda na motorke často spojená. Špecifickým znakom tohto oblečenia je, že na ramenách, lakťoch a chrbte majú vyberateľné chrániče, čím zvyšujú bezpečnosť pri každej jazde. Súčasťou bývajú aj reflexné prvky, ktoré jazdec ocení najmä v noci. Pre komfortnú jazdu sú dôležité aj rukavice a termoprádlo, ktoré by mal mať vo výbave každý jeden motorkár. Do pozornosti dávame značku oblečenia W-Tec, ktorá spĺňa všetky požiadavky na kvalitné moto oblečenie.

Sadnúť si na motorku bez špeciálnych topánok je hazard s vlastným životom. Moto čižmy sú súčasťou výbavy motorkára, ktorú pri kúpe nemôže v žiadnom prípade podceniť.  Táto obuv je vyrobená tak, aby mal motorkár pevne zafixovanú nohu, ktorá ho bude poslúchať aj pri rýchlej jazde. Výhodou vysokých moto topánok je tiež odolnosť, pretože sú na členku a špičke vybavené protektormi. Aj tento špeciálny druh čižiem môžete jednoducho zakúpiť u predajcu inSPORTline a to nielen osobne, ale aj prostredníctvom internetového obchodu. Ak vám nebude sedieť veľkosť, jednoducho si ich vymeníte za iný tovar. Bez dobrej výbavy na motorku nesadajte a preto sa vybavte už na začiatku novej sezóny.