Cestovanie a Destinácie

Začiatok jari je najlepším obdobím na návštevu Ríma

10288
0
Zdieľaj

Hoci to v studenej, avšak konečne končiacej sa zime láka ľudí najmä k moru, čo tak skúsiť stráviť príchod jari v krásnom, historickom, no modernom meste temperamentného Talianska – Ríme. Svojimi zákutiami, históriou a neopakovateľnou atmosférou si, verte tomu, prilejete jarné lúče do svojho tela. Práve prvé jarné mesiace sú najideálnejšie na návštevu večného mesta. Nebudete totiž zakopávať o turistov na každom kroku.

Skúste to na vlastnú päsť

Po strese a pochmúrnych náladách, ktoré vás počas zimného obdobia obklopujú, dobre padne utiecť nachvíľu od každodenného stereotypu a trochu si oddýchnuť niekde, kde to ešte nepoznáte. Cestovné kancelárie ponúkajú stále výlety do Ríma, no môžete to skúsiť aj na vlastnú päsť. Má to niekoľko výhod: nemusíte svoj čas neustále prispôsobovať skupine so sprievodcom, cez rôzne ubytovacie portály si dokážete vybaviť lacnejšie ubytovanie a cestovateľský bedeker v ruke vás spolu s mapou zavedie tam, kam chcete.

Zopár tipov,  čo si zabezpečiť pred odchodom

V prvom rade myslite na dopravu. Je síce pekné, mať v hlave rozpracovanú myšlienku na romantický víkend. Cestovanie v strede týždňa vás však vyjde aj o 100 eur lacnejšie. Z letiska sa ľahko dostanete transferom, na ktorý si z pohodlia domova zakúpite lístok na hlavnú stanicu Termini station. Z tohto hlavného uzla rímskeho dopravného systému sa dostanete ako MHD, tak aj metrom. Výhodou dvojlinkového metra je, že sa ním dostanete do časti Ríma, do ktorej potrebujete. Nemusíte sa tak ani obávať blúdenia po nástupištiach. Pokiaľ si vybavíte dopravu, s ubytovaním to už problém nebude. Prostredníctvom viacerých ubytovacích portálov si zakúpite ubytovanie aj v centre mesta. Hoci mnohí preferujú hotelové izby, netreba sa obávať bývania v cudzom byte. Domáci v bytoch vôbec netrávia čas a vy budete mať svoje súkromie. Navyše, súkromné osoby si účtujú dvojnásobne menšiu pobytovú taxu ako hotely.

Ušetrite s Roma passom

Turistická karta platná 3 dni od jej kúpy zahŕňa 2 voľné vstupy do rímskych múzeí a zľavy na vstupnom poplatku pri ostatných platených pamiatkach. Ak ste milovníkmi histórie a chcete stihnúť navštíviť všetky najznámejšie pamiatky, neváhajte a zakúpte si ho. Navyše s ním cestujete zadarmo oboma linkami MHD a metrom. Nájdete ho vo všetkých trafikách.

Objavte aj tie menej známe miesta

Symbol večného Ríma – Koloseum, miesto zamilovaných – Fontána di Trevi, ale aj Pantheon, Vatikán, či monumentálne Španielske schody. Tieto všetky miesta sú už rokmi vyhľadávané turistami z každého kúta sveta. Ukrojte však zo svojho času aj pre nádherný park Villa Borghese zo 17. storočia. Obrovský komplex záhrad, ktorý postavili starovekí Rimania na mieste pôvodných viníc, vyhľadávajú denne aj samotní obyvatelia Ríma. Pokoj a zeleň s rozlohou niekoľkých kilometrov vám ukáže pravé krásy Ríma. Tradičnou talianskou atmosférou sa určite nadchnete v štvrti Trastavere. Uličky s remeselníkmi, obchodíkmi a reštaurácie s terasami, ktoré ponúkajú naozaj jedlo ako pôžitok, vám učarujú. Každý kút Ríma dýcha svojou vlastnou atmosférou. Doprajte si niekoľko dní na jej spoznávanie. Veď ani samotný rím nebol postavený za jeden deň.