Cestovanie a Destinácie

10 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Madride

10882
0
Zdieľaj

Hlavné mesto Španielska – Madrid, patrí k najčarovnejším v Európe. Ak by ste chceli spoznať všetky jeho krásy, potrebovali by ste aj niekoľko týždňov, aby ste si ich naozaj vychutnali a videli všetko. My preto pre vás máme náš výber 10 miest, ktoré sa podľa nás rozhodne oplatí vidieť v Madride. 

1. Vlaková stanica Atocha – Ak začínate v Madride na vlakovej stanici, neoľutujete. Atmosféru spríjemňujú exotické stromy rozptyľuje vás jazierko s korytnačkami. Atocha má dokonca vlastný, zavlažovací systém. Sú tu však prísne kontroly, ale to sú následky teroristických útokov z minulosti.

2. Plaza Mayor – Dokonale štvorcové námestie bolo v minulosti centrum mesta. Dodnes je tam zachovaný charakter habsburských čias a slúži skôr ako centrum turizmu. Námestiu dominuje kráľovská pekáreň, no nájdete tam aj rôzne kaviarničky a reštaurácie, v ktorých slovo neodolateľný naberie nový rozmer. Hliadkujú tam strážnici na koňoch a ochotne sa s vami odfotia na pamiatku. Doslova pár krokov odtiaľ je trh Merxado San Miguel.

3. Trh Mercado de San Miguel – Je to čarovné miesto, končia tu mnohé madridské uličky. Asi preto je to jedno z mála miest v Madride, ktoré neprestáva žiť ani cez siestu. V desiatkach stánkov vás prilákajú rôzne exotické špeciality, napríklad tapas, obrovské šunky, víno Rioja, sangria a špeciálne španielske predjedlo, zložené z mnohých malých chuťoviek. 

4. Aréna Las Ventas – miesto, s kapacitou 25 000 ľudí, kde si vychutnáte pravú atmosféru býčích zápasov. 

5. Štadión Bernabéu – fanúšikom Real Madridu ho nemusíme predstavovať. Má kapacitu 80 000 miest, nájdete tu trofeje, fotky atď. Vychutnať si môžete aj panoramatický výhľad na štadión. Našťastie majú aj tour pre turistov a malý otvor cez ktorý môžete nakuknúť na slávny zelený trávnik. V blízkosti štadiónu nájdete aj stromy rôznych štátov, ako inak, nechýba tu ani Checoslovaquia. 

6. Ulica Grand Via – inak prezývaná Spanish Brodway. Ulica prepája námestia Plaza de Espaňa a Plaza de Cibeles. Nájdete tu samozrejme aj množstvo obchodov a v noci si užijete rušný život tohto mesta.

7. Museo Nacional de Prado – v Madride je množstvo múzeí, ale nad nimi stojí práve toto. Nájdete tu množstvo veľkých španielskych umelcov. Poteší vás určite informácia, že stále kolekcie sa dajú navštíviť zdarma od pondelka do soboty, medzi šiestou a ôsmou, alebo od piatej poobede do siedmej večera, cez nedeľu a sviatky. 

8. Casa de Campo – 1700 hektárov veľký, zelený priestor, ktorý drží titul najväčšieho v Madride. Môžete sa tu člnkovať, nájdete tu zábavný park – Parque de Atracoines a Zoo. V tej nájdete faunu z celého sveta, zvieraciu šou, napríklad s uškatcami a s delfínmi. Končí z Parque de Queste vedúce Teleférico, čo je lanovka s panaromatickým výhľadom na mesto. 

9. Almudela Catedhral – Je to jeden zo symbolov Madridu, ktorý sa samozrejme dá navštíviť. Madrileňos ju poznajú ako Muestra Seňora de la Almudena. Zdobia ju hladké kamenné steny bez fresiek, aj krásne maľby zasadené do zlatého rámu. Kupola, ktorá tam lieta nad hlavami ľudí, patrí medzi najvýznamnejšie svojho druhu.

10. Royal Palace – Patrí k oficiálnym sídlam kráľa, aj keď sa tu nezdržiava. Má neuveriteľných 2800 miestností, čo je len zlomok pôvodného plánu. Ďalšia skvelá správa je, že aj palác sa dá navštíviť zdarma. Od pondelku do štvrtku od 16:00 – 18:00 od októbra do marca a od 18:00 – 20:00 od apríla do októbra. V stredu môžete pozorovať výmenu kráľovských stráží. Môžete si užiť barokové rezidencie, salóny, kráľovskú knižnicu, lekáreň, kaplnku, rozsiahlu zbrojnicu, aj sochárske a maliarske diela. Palác je vidieť zo záhrad Sabatini, námestia Plaza Orienta, aj kráľovskej katedrály Panny Marie Almudenskej.

V Madride nie sú iba rôzne významné budovy a pamiatky. Na uliciach nájdete desiatky zaujímavostí. Milovníci umenia a kultúry, prírody, zábavy, zaujímavostí, dobrého jedla, muži aj ženy, každý si nájde to svoje. Večer mesto ožíva rušným nočným životom.

Zdieľaj
Predchádzajúci článokTiger! Tiger!
Nasledujúci článokKoraly — ohrozené a hynúce