Cestovanie a Destinácie

10 najlepších a najzaujímavejších faktov o rôznych krajinách!

1680
0
Zdieľaj
10 najlepších a najzaujímavejších faktov o rôznych krajinách!
10 najlepších a najzaujímavejších faktov o rôznych krajinách!

India, Čína, Nový Zéland a desiatky ďalších krajín, o ktorých ste už aspoň raz počuli. Každá z nich má svoju vlastnú jedinečnú históriu, kultúru, národné charakteristiky. Niektoré fakty o týchto krajinách sú však málo známe a aby sme to napravili povieme si o nich trochu podrobnejšie. Koniec koncov, na tomto svete je toľko krásnych a zaujímavých vecí a aj vďaka tomu majú mnohí impulz k objavovaniu a navštevovaniu cudzích krajín.

Prečítajte si 10 najlepších a najzaujímavejších faktov o rôznych krajinách, ktoré sme pre vás vybrali!

USA – Najväčší počet ľudí za mrežami.
Spojené štáty sú v tejto otázke nesporným lídrom. Vo väzení je 2,2 milióna amerických občanov, celkovo v tomto štáte žije približne 5 percent svetovej populácie a 25 percent všetkých väzňov na svete.
Ak vás zaujíma aj ďalšie poradie, tak Čína je na druhom mieste v rebríčku s 1,5 miliónmi, zatiaľ čo Rusko má 870 000 väzňov a je na treťom mieste.

Francúzsko – najviac časových pásiem
Krajina s najväčším počtom časových pásiem je Francúzsko. Ak vezmete do úvahy všetky územia Francúzska vrátane tých zámorských, ukáže sa, že táto krajina sa nachádza v 12 časových pásmach. USA okupuje 11 časových pásiem.  Rusko je prekvapujúco až tretie, má ich 9.

Somálsko – krajina, v ktorej nie je mier

Najmenej mierumilovná krajina na svete: Somálsko. Podľa Globálneho indexu mieru Somálsko predbehlo Irak a stalo sa najbojovnejšou krajinou na svete, pričom neustále útočí na susedné krajiny.

Somálčania sú v stave neustálej vojny aj v stave nepretržitej revolúcie. To všetko je spôsobené tým, že Somálsko je najchudobnejšou krajinou, v ktorej obyvateľstvo nemá ani dostatok jedla.

Papua Nová Guinea je štát, v ktorom sa hovorí najväčším počtom jazykov.

Napriek tomu, že úradným jazykom v tomto štáte je angličtina, reálne ním hovorí iba 1-2 percentá populácie.
Ako štát s najväčšou jazykovou rozmanitosťou na svete sa tu hovorí 820 jazykmi (12 percent z celkového počtu na svete).

Monaco je krajina, ktorá je menšia ako New York Park

Napriek tomu, že Vatikán (0,27 km štvorcových) je menší ako Monako (1,3 km štvorcových), na rozdiel od Monaka nemá stálych obyvateľov, čo z tohto štátu robí krajinu s najmenšou populáciou na svete.

Malta je krajinou s najväčším počtom občanov žijúcich mimo jej hraníc.

Krajina s najväčším počtom nerezidentov, tak to je Malta. Po niekoľkých ekonomických krízach, spojených so zvýšenou pôrodnosťou, Malta zažila niekoľko emigračných vĺn, čo viedlo k tomu, že v súčasnosti žije viac jej občanov mimo Malty ako priamo na Malte.

India je najrozmanitejšia krajina

Táto krajina je jedinečná, neopakovateľná a rozmanitá takmer vo všetkých smeroch. Kultúrna, ekonomická, klimatická, rasová, jazyková, etnická a náboženská India je najrozmanitejšia na svete alebo jej patrí druhé miesto.
Egypt je najstarším štátom.

Do značnej miery to závisí od definície suverénneho štátu, ale ak hovoríme o krajine, ktorá ako prvá získala suverenitu, bude to Egypt, ktorý to ako prvý na svete urobil. Egypt ako suverénny štát sa datuje do prvej dynastie v roku 3100 pred n.

Územie Guamu – cesty vyrobené z koralov

Pretože v tejto krajine nie je prírodný piesok, ale je tu obrovské množstvo koralov, táto ostrovná krajina stavia radšej svoje cesty pomocou zmesi koralovej zeminy namiesto toho, aby dovážala piesok zo zahraničia.

Nauruská republika – najväčšia nadváha

Túto ostrovnú republiku väčšina ľudí nepozná, jej obyvateľov by si ale všimlo hneď. S 95 percentami ľudí s nadváhou je tento malý ostrovný štát zďaleka najtučnejšou krajinou na Zemi.

Za šírením epidémie obezity stojí predovšetkým dovoz rýchleho občerstvenia, ktoré sa v dôsledku celosvetovej popularity zhodovalo s nárastom životnej úrovne v 20. storočí.