Zaujímavosti

12 typov ľudí, ktorých stretnete v každom hosteli

8284
0
Zdieľaj

Niektorým turistom pri slove ubytovanie okamžite naskakujú asociácie ako šampanské, mramor, priestranstvo, plyš, hýčkanie alebo kúpele. A potom sú ľudia, ktorí počas cestovania prespávajú v hosteloch. Svoje konanie obhajujú cenou, s moznostou stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi, alebo vyhlasujú, že stará vŕzgajúca posteľ na prespanie bohato stačí. Prečo nie.

Každý hostel je jedinečný, ale v každom môžete stretnúť tieto typy ľudí:

 1. Gitarista. Bojoval o to, aby hrajúce drevo mohol zobrať zo sebou na palubu lietadla a tento boj nebol ľahký. Potom ho k sebe túlil počas 12 hodinovej cesty preplneným autobusom a nakoniec ho skrýval pred dažďom počas stopovania. A teraz je tu. V hosteli, dokonca vo vedľajšej izbe a svoje šťastie dáva s nesmiernou radosťou najavo. Nikam nevychádza, iba skladá ódy na mesto, v ktorom je, ale ktoré nikdy poriadne neuvidí.
 2. Chlapík, ktorý má všetko v igelitke. Cestovatelia—amatéri si vždy zabalia milión veci, skúsenejší už dokážu odniesť všetky svoje veci sami. A potom tu je on. Chlapík, ktorý má všetko oblečenie na sebe a v malej taške má naozaj najnevyhnutnejšie veci na prežitie. Ostatné si požičia. Od kohokoľvek.
 3. Najlepšia partia na svete. Stále sa spolu smejú. Celý čas si rozprávajú veselé a múdre príbehy, celú noc zanietene plánujú ďalšie kroky, výskajú šťastím, keď uvidia hocičo bežné a často sa objímajú. Teba k sebe nikdy nezavolajú. Pokúšaš sa zaspať v izbe a snažíš sa nemyslieť na to, že si v nej sám, tak ako aj na celom svete, v celom vesmíre.
 4. Závislák na cestovateľských bibliách. Vie, že vie všetko najlepšie, lebo má so sebou Písmo. Jeho vzťah k nemu je intímny a nevyvrátiteľný. Môžeš sa mu pokúsiť s dobrým úmyslom niečo doporučiť, ale keď to on v Písme nenájde, skončil si.
 5. Víla. Milá bytosť s nikdy nemiznúcim úsmevom a slniečkovskou energiou. Podľa nej je všade na svete krásne a nevadia jej ani šváby v posteli, os*ané záchody, či pokazený autobus v strede ničoho. Jej úsmev budete buď milovať, alebo by ste ju kvôli nemu kľudne zavraždili.
 6. Šťastné páriky. Sú úplne roztomilí s tými rovnakými batohmi, rovnakým oblečením, s rovnakými zdieľanými skúsenosťami a tými istými pohľadmi na život, vesmír a vôbec. V dvojke sa to ťahá ľahšie, povedia ti, pobozkajú sa a synchrónne si nasypú hnedý cukor do bieleho čaju a usrknú si z neho.
 7. Mladí cestovatelia. Tí majú nekontrolovateľnú potrebu všetkým všetko povedať. Myslia si, že všetci sú na svojej prvej ceste a veria, že sa treba s každým zoznámiť. Sú vždy hluční a nadšení, čo nie je práve najšťastnejšia kombinácia.
 8. Už-skoro-miestny. Tento typ sa zasekol na jednom mieste a už si ani nepamätá prečo. Názvy ulíc už hovorí s miestnym akcentom, pozná všetky zašité bary a všetkých predavačov v okolí. Vie, kde zohnať všetko najlacnejšie. Ľuďmi, ktorí ostanú v hosteli kratšie ako mesiac, opovrhuje a považuje ich za nedôkladných.
 9. Sveták. Toto je jeho 83. krajina. Už ho nič nedojíma ani neprekvapuje. Nevenuje ti absolútne žiadnu pozornosť, keďže s takými týpkami sa už miliónkrát opil, alebo im zachránil život. Na svet sa pozerá blahosklonne.
 10. Domáci. To je veľmi zhovorčivý a nápomocný človek, ktorý je v danom hosteli ubytovaný 28 krát a rád ti ukáže, kde je spoločná kúpeľňa, povie ti čoho sa vyvarovať a ako to tu celkovo chodí. Všetci ho oslovujú prezývkou, ktorú si sám vymyslel, všetci ho berú ako inventár a keď na chvíľu zmizne, majiteľ ho vystrašene hľadá, lebo nevie, kde sú náhradné žiarovky,
 11. Nudista. Nemá problém prejsť nahý zo spoločnej kúpeľne cez kuchyňu a spoločenskú miestnosť do svojej izby a po ceste sa zastaviť ešte na kus reči s novými babami, čo práve prišli. Samozrejme, že nahý aj spáva.
 12. Multitalent. Je to minimálne hippie-vegán-eko bojovník-aktivista-freelancer-nomád-budhista-liečiteľ-žonglér-veštec-jogín-automechanik-bývalý žoldnier-kuchár-záhradník-stylista v jednom. Multitalent, ktorý dokáže prežiť všade.