Zaujímavosti

10 najlepších hračkárstiev sveta, ktoré si zamilujú aj dospelí

12435
0
Zdieľaj

Hračkárstva sú miesta koncentrovaného šťastia a úžasu. Toto je 10 hračkárstiev po celom svete, z ktorých človek vyjde spokojný, zmierený so svetom a s úsmevom na tvári. A je jedno koľko má rokov.

  1. Hamleys, Londýn. Je to najstaršie hračkárstvo na svete, založené v roku 1760. Vlajkovou loďou je obchod v Londýne na Regent Street, ktorý má 7 poschodí naprataných hračkami. Je tu viac ako 450 tisíc hračiek a v pohode tu kúpite plyšového slona alebo žirafu v životnej veľkosti. Počas celého roka sa tu odohrávajú perfektné akcie a podujatia.
  2. Kiddyland, Tokyo. 5 obrovských poschodí nielen japonských hračiek, ktoré nekúpite nikde inde. Obchod je totiž známy pre svoje špecializované butiky na špecifický tovar. Úplne každý si tu nájde niečo pre seba, bez ohľadu na to, koľko má rokov. Je to predovšetkým mekka Hello Kitty, Pokémona, Snoopyho a LEGA. Starší zasa môžu oceniť artefakty ako župan s témou Starwars.
  3. Barbie Store, Šanghaj. Ak ste chlap a nemáte radi ružovú a bábiky, tento bod preskočte! V Barbie obchode, ktorý má 6 poschodí nájdete stovky bábik a príslušenstva pre ne. Staré aj moderné kúsky. Mamičky si môžu odpočinúť v kokteil bare, kde predávajú ružové drinky, pokiaľ ich dcéra (alebo syn) bude šialene behať medzi regálmi. Dajú sa tu kúpiť aj svadobné šaty (hádajte akej farby), počítajte však so sumou 12 tisíc eur a viac. V priestoroch je aj reštaurácia, kúpele, kaderník a iné druhý potešenia.
  4. Terrific Scientific, Sydney. Tentoraz niečo pre chlapcov a ich tatov. Úžasný obchod plný vedy, kde si môžete kúpiť (prípadne svojmu malému géniovi) cool hračky a vychytávky: mravčiu farmu, malé chemické laboratóriá, modely na skladanie, super stolové hry, plazmové gule so statickou elektrinou, kaleidoskopy a podobne. Jednoducho raj.
  5. Nintendo World, New York. Takmer 1000 m² Nintendo kráľovstva sa rozprestiera na dvoch poschodiach a nájdete tu novinky i staršie kúsky na všetky Nintendo konzoly. Nakúpite tu suveníry s témou Mario Bros, Pokémon a podobne. Neustále sa tu usporiadavajú turnaje a prezentácie noviniek.
  6. Lego Store, celý svet. Lego má viac ako 50 predajní rozptýlených po celej planéte. Nájdete tu samozrejme stavebnice pre všetky vekové kategórie, môžete si tiež vytvoriť vlastný 3D model a všetky potrebné časti vášho diela vám hneď zabalia, môžete tu hrať videohry inšpirované Legom, môžete tu zlegovatieť. Nie sme si istí, či sú tieto obchody lepšie pre deti alebo ich rodičov.
  7. Charles Ro Supply Company, Malden, USA. Obchod s vláčikmi. Asi najväčší na svete. Rozumiete? NAJVÄČŠÍ OBCHOD S VLÁČIKMI! Tri poschodia železníc! Modely, príslušenstvo, železničiarske uniformy, píšťalky, raj na zemi!
  8. Lark Toys, Kellogg, USA. Úžasné hračkárstvo v zapadnutom meste v Minnesote. Je to rodinná firma, ktorá sa špecializuje na ručne vyrábané hračky. Hlavným lákadlom je ručne vyrezávaný kolotoč z lipového dreva s úžasnými detailmi, ale nájdete tu aj múzeum vintage bábik, obrovský výber detských kníh, zrkadlové bludisko, bábkové predstavenia a kopec ďalších perfektných vecí, ktoré si aj s deťmi zamilujete.
  9. Playthings Etc, Pennsylvania, USA. Sami o sebe tvrdia, že sú najviac cool hračkárstvo na svete. Nájdete tu klasické i futuristické hračky, hračky pre batoľatá i pre malých archeológov, či chemikov alebo didaktické hračky. Obchod vo vnútri má tak trocha vesmírnu atmosféru a super je, že veľa hračiek si tu môžete rovno vyskúšať.
  10. Disney Store, Londýn. Aký by to bol zoznam hračkárstiev, keby sme nespomenuli Disneyho. Obchod z predu vyzerá ako 80 m vysoký hrad a vyhadzovačov robia Mickey Mouse a káčer Donald. Interiéry sú skutočne magické a rozprávkové a budete nimi očarení bez ohľadu na vek. Nájdete tu samozrejme hračky, kostýmy, spoločenské hry, interaktívne podujatia, kurzy kreslenia a animácie, a mnoho ďalších vecí.