Dobrá rada

13 spôsobov, ako si zlepšiť deň

779
0
Zdieľaj
13 spôsobov, ako si zlepšiť deň
13 spôsobov, ako si zlepšiť deň

Hneď na začiatok treba niečo vysvetliť: nenájdete tu ani jeden senzačný livehack ani závratnú myšlienku, ktorá vám pomôže zmeniť život cez noc. Iba extrémne jednoduché a triviálne rady, ktoré skutočne fungujú. Ale to je práve ten prípad, keď je v jednoduchosti krása.

1. CVIČENIE

Ideálne je cvičiť 5-6 krát do týždňa, z toho 2-4 cvičenia by mali byť kardio cvičenia. Áno, je to veľa a práve teraz sa môže zdať, že to nevydržíte, ale výsledok stojí za to. V danej chvíli sa budete nielen cítiť lepšie, ale aj zostanete dlho fit a aktívny. Je to niečo, o čo sa oplatí usilovať. Pochopiteľne všetkého s mierou a tak môžete začať s najmenej polhodinou fyzickej aktivity každý deň.

2. PITE ČISTÚ VODU

Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že 1,5 litra denne je úplné minimum, ale je lepšie vypiť tri litre a na každú hodinu športu pridať jeden ďalší.

3. MEDITUJTE

10-minútové cvičenie ticha, pokoja a ponorenia sa do seba je viac než dosť na to, aby drasticky zmenilo váš život.

4. NAPLÁNUJTE SI DEŇ

Zahrňte do svojho rozvrhu nielen pracovné úlohy, ale aj všetko, čo by ste chceli robiť. Je to najlepší spôsob, ako začať správne hospodáriť so svojim časom.

5. ANALYZUJTE

Každý večer vyhodnoťte, ako deň prebiehal. Čo sa podarilo a čo je možné zlepšiť, aby bol zajtrajšok produktívnejší a príjemnejší? Od malých úprav a vylepšení sa formujú globálne zmeny.

6. ČÍTAJTE SI

Nezáleží na tom, či prečítate 10 alebo 100 strán, hlavne nech je to pravidelne. Začnite s 15 minútami a postupne sa prepracujte aspoň na hodinu.

7. POSTARAJTE SA O VLASTNÚ HYGIENU A UROBTE PORIADOK

To prvé je dobré pre vašu fyzickú kondíciu, druhé je zas pre vašu duševnú pohodu.

8. SNÍVAJTE VO VEĽKOM

Vaše sny si môžete zapísať do zošita alebo si ich vizualizovať vytvorením napríklad „knihy prianí“. Zbierajte ilustrácie alebo citáty, ktoré sa vám páčia – čokoľvek, čo vám pripomenie vaše túžby a bude vás motivovať každý deň.

9. SPLŇTE SI SVOJE SNY

Skúste si každý deň vyhradiť čas na prácu, ktorá vás dovedie k vášmu cieľu a pomôže vám stať sa tým, kým chcete byť. Minimálne hodinu denne. Toto je váš život a je hlúpe spoliehať sa na náhodu a dúfať, že všetko magicky dopadne tak, ako chcete.

10. PREPÍŠTE PRÍBEH

Budhovi sa pripisujú slová, že „sme tým, čo si myslíme; kto sme, vzniká našimi myšlienkami; svojimi myšlienkami tvoríme svet.“ Skutočne svojimi myšlienkami do značnej miery formujeme realitu. Ak o sebe myslíme vysoko a vážime si svoj život, odzrkadlí sa to na každodennom živote a naopak.

Venujte preto každý deň aspoň chvíľku času tomu, aby ste si zapísali všetko, čo si o svojom živote myslíte a čo by ste si chceli myslieť. To všetko vám pomôže zmeniť vášho najväčšieho nepriateľa, vašu myseľ, na vášho verného spojenca.

11. NAUČTE SA VERIŤ

Za každým vynikajúcim úspechom sa skrýva presvedčenie človeka, že uspeje. Viera vo väčšine prípadov vyžaduje prax a … dôkaz. Každý deň si teda zapíšte aspoň jednu skutočnosť zo svojich schopností a vlastností, ktorá vám pomôže uveriť, že nakoniec budete mať všetko. V minulosti ste pravdepodobne dosiahli úspechy, pripomínajte si ich tak často, ako to len bude možné!

12. BUĎTe VĎAČNÝ

V každodennom zhone, záležitostiach a starostiach zabúdame na to, aký je život úžasný. Pravidelne si pripomínajte, čo milujete a oceňujte ju.

13. SMEJte SA

Život je nielen úžasný, ale bohužiaľ aj príliš krátky na to, aby sme si mohli dovoliť stráviť dni v smútku a skľúčenosti. Hľadajte dôvody na smiech, miesta s vtipnými príhodami a vtipmi či vtipnými videami ti pomôžu!