Cestovanie a Destinácie

3 tipy na túru na Západnom Slovensku

87
0
Zdieľaj
3 tipy na túru na Západnom Slovensku
3 tipy na túru na Západnom Slovensku

Nádherné počasie priam láka do prírody. Rozhorúčené ulice v meste vám odporúčame vymeniť za les. Krátka prechádzka alebo poriadna túra vás osviežia, privedú na iné myšlienky a prinesú vám do života nové zážitky. Pre obyvateľov Západného Slovenska alebo pre tých, ktorí sa práve na západe našej krajiny nachádzajú, prinášame 3 tipy na turistický výlet.

Pre rodiny s deťmi na skok od Bratislavy

Prvá trasa je menej náročná a vhodná pre rodiny s deťmi. Napriek tomu nezabudnite na to, že turistická obuv je pre vydarený výlet základom. Turistické topánky vás neotlačia, sú príjemné na nosenie počas celého dňa a chránia. Pánska, detská a dámska turistická obuv je vyrobená tak, aby zabránili pošmyknutiu či vyvrtnutiu členka. Náš prvý tip na túru sa nachádza kúsok od hlavného mesta. V malebnej dedinke Zálesie bola vybudovaná veľmi zaujímavá atrakcia pod názvom Korzo Zálesie. Ide o drevené mostíky s krásnym výhľadom na Malý Dunaj. Prechádzku môžete zakončiť na malej vyhliadke, z ktorej je vidieť okolitá príroda. Táto túra nie je určená len pre rodiny, ale tiež pre romantické duše túžiace utiecť aspoň na chvíľu z ruchu veľkomesta.

Monument s monumentálnym výhľadom

Na Záhorí nad mestečkom Brezová pod Bradlom sa nachádza monumentálna stavba, z ktorej je monumentálny výhľad. Ide o Mohylu Milana Rastislava Štefánika. K mohyle sa dá dostať automobilom a zaparkovať priamo pár metrov od mohyle. Pre tých, ktorí túžia po pohybe, odporúčame vyšliapať k pamiatke z mestečka Brezová. Približne za hodinku sa ocitnete na vrchole mohyle a poteší vás výhľad na okolité lesy. Túra po červenej značke je vhodná pre malé deti i vašich domácich maznáčikov. Vedie po asfaltovej ceste, takže terén je ako stvorený pre príjemnú prechádzku.

Pre náročnejších archeologická pamiatka

Uvedené dve trasy boli určené skôr pre rodiny s deťmi. Tretia uspokojí aj náročnejších turistov, ktorí si chcú dať do tela. Trasa vedie z obce Bojná k Hradisku Valy. Pri miernom tempe sa k Valu dostanete približne za dve hodiny. Pozor však na to, že trasa nie je označená turistickými značkami, ale tabuľkami, ktoré na stromy zavesili nadšenci turistiky. Náročnosť tejto trasy tkvie hlavne v tom, že takmer celý čas pôjdete do kopca. V cieli vás poteší pohľad na archeologické nálezisko, ktoré vydalo mnohé cenné predmety z 9. storočia. V nálezisku bola vybudovaná zaujímavá drevená brána s 11 metrovou vežou.