Technika a Internet

4 spôsoby, ako osviežiť interiér

3153
0
Zdieľaj

Existuje mnoho spôsobov, ako osviežiť interiér – počnúc umiestnením nových dekorácií, výmenou koberca alebo pohovky, až po úplnú premenu. Ako zvoliť ten najlepší pre vás? Všetko závisí od toho, koľko času a finančných prostriedkov môžete premene interiéru venovať.

Jeseň – vhodné obdobie na úplnú renováciu

Mohlo by sa zdať, že jeseň, a s ňou prichádzajúce vlhko, nie je vhodným obdobím na zásadnú zmenu interiéru. Na jednej strane, a to je fakt, teplota môže predĺžiť schnutie farby na stenách, ale na druhej strane je jeseň časom stagnácie, pomalých príprav na zimu, a teda znateľného poklesu životnej energie. Úplná premena výzdoby, najmä ak sa vykonáva vlastnými silami, umožní túto energiu doplniť a získať späť, a teplé farby použité na maľovanie stien vám dovolia využívať získanú zásobu energie až do jari.

Fotoobrazy a sklenené obrazy

Fotoobrazy na plátne canvas sú akousi revolúciou v dekoratérstve. Plátno canvas umožňuje tlač akéhokoľvek vzoru v najvyššej kvalite a samotný obraz je ľahký a ľahko sa montuje – nie je nutné použiť rám. Obrazy canvas osviežia interiér, najmä spálňu a izby tínedžerov. Na sklenené obrazy nepôsobia vysoké teploty a preto je možné použiť ich v miestnostiach s vysokou vlhkosťou vzduchu (kúpeľňa), a tiež v kuchyni, kde je vysoká teplota a vlhkosť škodlivým faktorom. Prečo sú sklenené obrazy odolnejšie voči škodlivým faktorom? Odpoveď je jednoduchá – tvrdené sklo je v súčasnej dobe jedným z najodolnejších materiálov, ktoré sú na poľskom trhu dostupné. Vyrábajú sa z neho nielen dekoratívne panely, ale aj hodiny a obrazy s potlačou, ktoré osviežia kuchyňu alebo obývaciu izbu a vdýchnu im nový a originálny vzhľad.

Fototapety na stenu – rýchla zmena výzdoby

Ďalším návrhom, ako rýchlo a pohodlne zmeniť interiér, sú samolepiace fototapety na stenu. V posledných rokoch čoraz častejšie nahrádzajú klasické tapety lepené lepidlom. Prečo sú samolepiace tapety tak obľúbené? Po prvé, doba montáže tapiet sa v porovnaní s klasickou tapetou výrazne skrátila. Na jej prilepenie nepotrebujete lepidlo. Lepí sa rovnako ako samolepka. Priemerná doba montáže sa preto skrátila z 2 dní na 30 – 60 minút. Po druhé, širší výber vzorov a farieb, ktoré sa hodia takmer do každého interiéru. Po tretie, trvácnosť. Odstrániteľná fototapeta je odolná proti mechanickému poškodeniu a vlhkosti, preto ju môžete úspešne použiť na osvieženie vzhľadu kúpeľne alebo kuchyne.

Fototapety na dvere – vaše dvere nevyzerali nikdy krajšie!

Fototapety na dvere sú pomerne novým a jedinečným dekoratérskym vynálezom. Rovnako ako samolepiace tapety sa vyrábajú na mieru. Prečo sa oplatí osviežiť staré dvere? Odpoveď je zjavná. Ak je starý dverný polep zničený a nechcete meniť dvere, tapety sú rozhodne lacnejším a jednoduchším riešením. Rozmanitost vzorov a farieb vám umožní zladiť samolepku na dvere so štýlom celého interiéru.

Inšpirujte sa a vytvorte si vlastnú jedinečnú kompozíciu, ktorou očaríte členov domácnosti a hostí.