Dobrá rada

Výber vchodových dverí nenechávajte na náhodu

1193
0
Zdieľaj

Ak chcete aj vy vymeniť interiérové ​​dvere alebo vyberáte dvere do nových obytných priestorov, je nutné poznať presné rozmery kupovaných dverí. Štandardne ide väčšinou o šírku dverí, ktorá je 600, 700, 800 a 900 mm. Samotné dvere majú potom dva merateľné údaje, pokiaľ ide o ich šírku. Jeden je väčší o cca 44 mm a druhý rozmer je väčší o 15 mm, než rozmer udávaný u konkrétnych dverí. Ak aj vy premýšľate nad tým, ktoré ďalšie parametre je pri výbere dverí dôležité si všímať, neváhajte a inšpirujte sa nasledujúcimi radami, vďaka ktorým to hravo zvládnete aj vy.

Aké vchodové dvere sú najlepšie?

Už na začiatok treba podotknúť, že neexistujú najlepšie vchodové dvere, avšak na druhej strane je nutné pripomenúť, že existuje niekoľko kritérií, vďaka ktorým si vyberiete tie správne vchodové bezpečnostné dvere aj vy. Dvere vybavené jedným zámkom sú síce lacnejším variantom, čo však nemusí byť vždy to „pravé orechové“. Treba totiž dodať, že môže dochádzať k nadmernému opotrebeniu zámku a skoršej potrebe využitia servisu alebo celkovej výmeny zámku. Podľa štatistík vlámania do bytov je dobré zamykať dvere, aj keď ste práve doma. Pomôže vám prídavný horný zámok, vybavený tzv. vrtuľkou, ktorý umožňuje uzamknutie z interiérovej strany bez použitia kľúča. Všímajte si tiež použitý materiál, pričom drevo patrí medzi tradičné a obľúbené materiály, avšak hliník má vyššiu schopnosť a odolnosť voči vlámaniu a mechanickému poškodeniu.

Nechajte si poradiť od profesionálov

Nie každý z nás vie na základe vlastností a technických parametrov zistiť to, ktoré interiérové dvere či vchodové bezpečnostné dvere sú tou správnou voľbou. Práve z tohto dôvodu je vhodné, ak sa poradíte s profesionálmi, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické aj praktické skúsenosti a vedomosti. Za zmienku stoja aj reverzné dvere, ktoré sú síce netradičné, ale svojim otváraním smerom dovnútra si získajú srdcia aj tých najnáročnejších zákazníkov.