Životný štýl

4 spôsoby, ako pochopiť, čoho ste skutočne schopní

870
0
Zdieľaj

Každý človek, ktorý si stanovil cieľ, si ho obvykle vytýčil zodpovedajúc svojim schopnostiam. A keď dostane príležitosť priblížiť sa mu, niekedy začne pochybovať. Nenastavil som latku príliš vysoko? Mám zručnosti a vedomosti na dosiahnutie tohto cieľa? Je to to, čo skutočne chcem alebo sú veci, ktoré sú pre mňa zaujímavejšie?

Existuje niekoľko kľúčových krokov, ako zistiť, čoho ste schopný. A my vám o nich povieme.

  1. Vizualizujte si sen

Na začiatku je veľmi dôležitý vizualizačný prvok. Najprv si položte otázku:,, Čo by som mohol dosiahnuť, keby mi nestáli v ceste žiadne prekážky?“ Je dôležité predstaviť si svoj cieľ, aby ste pochopili, kým sa skutočne chcete stať a aké výsledky chcete dosiahnuť bez zasahovania negatívneho myslenia a názorov ostatných.

Vidieť svoj sen očistený od skepsy, len mu veriť. V tejto fáze je povolený infantilizmus , možno dokonca aj nedostatok logiky. Nebojte sa byť iracionálnym, použite vieru na definovanie svojej budúcej vízie, kde dosiahnete to, čo je pre vás teraz skutočne dôležité.

  1. Splňte si svoj sen

Ďalším krokom je premena vášho sna na niečo veľké a ambiciózne. Vaša myseľ vás často brzdí v tom, aby ste uverili svojim schopnostiam a stavali na predchádzajúcich úspechoch.

Klam takýchto myšlienok je, že minulé úspechy nemusia nevyhnutne znamenať budúce výsledky. Nie nemusia, to by inak každý, kto kedysi zarobil na burze, robil dookola to isté a stále vyhrával. Ale taktiež to neznamená, že sa úspech nemôže dostaviť znova.

Verte vo svoje schopnosti a urobte svoj sen skutočne ambicióznym. Nie je to ľahké, lebo vaše okolie vám môže vnucovať myšlienky o absurdnosti vášho nápadu a jeho nerealizovateľnosti. Názory ostatných neberte ako dôkaz svojej neschopnosti. Ak chcete dosiahnuť výsledok, choďte do toho.

Ak si nastavíte plán, zarobiť v budúcom roku milión eur a zarobíte len päťstotisíc eur, je to v poriadku. Niečo nevyšlo ako ste čakali, ale minimálne ste vyšli zo svojej komfortnej zóny a podnikli kroky, aby ste dosiahli to ,čo ste chceli.

  1. Nemyslite na zlyhanie

Posadnutosť výsledkom vedie k tomu, že sa nedokážete rozhýbať ani k prvému kroku. Strach z neúspechu je taký silný, že môže paralyzovať nielen schopnosť niečo urobiť, ale aj schopnosť premýšľať. Zdá sa, akokeby tento strach poskytoval odpoveď na otázku: ,,Budem schopný?“ A odpoveď je vždy negatívna.

Ani len nevyskúšať je oveľa väčšia strata ako nedosiahnuť výsledok. Ak v pravej chvíli nezariskujete pre to, čo je pre vás dôležité, budete si to do konca života vyčítať. Po vyskúšaní v každom prípade vyhráte už len preto, že zistíte, čoho ste momentálne schopný.

  1. Verte v seba

Ďalšou pochybnosťou, ktorej môžete čeliť na ceste za svojím cieľom, je pochybnosť o sebe. Každý z nás sa chce považovať za úspešného a dôležitého človeka a preto by vás malo zaujímať kým chcete byť a ísť si za tým. Možno sa bojíte zodpovednosti, možno reakcii okolia. To by vás však nemalo zastaviť.

Tieto a iné pochybnosti vás môžu sprevádza celú cestu. Nikdy naisto nebudete vedieť, čoho ste schopný, kým sa nerozhodnete konať. Ak sa rozhodnete, postupujete podľa týchto jednoduchých zásad:

– vždy sa snažte o niečo viac

– nespochybňujte každé svoje rozhodnutie

– nebojte sa neistoty

– nezúfajte, ak sa niečo pokazilo

A na záver. Najlepšie, čo môžete pre svoj sen urobiť, je veriť v seba a byť odvážny.