Dobrá rada

4 tipy ako vyzerať dobre bez makeupu

23796
0
Zdieľaj

Makeup nieje jediná vec vďaka ktorej vyzeráš krásna. Samozrejme, makeup môže zakryť rôzne nedokonalosti tvojej pleti, …  avšak pamätaj, budú aj rôzne iné situácie kde by bolo líčenie úplne zbytočné, možno až škodlivé k tvojej pleti. Napríklad turistika, šport, pláž, gym alebo vytúžene prespanie u svojho priateľa. Ak sa potrebuješ prebudiť 30 minút pred tým ako sa zobudí tvoj priateľ, tak je niekde chyba.  Takže, je možné byť krásna aj bez líčenia? Myslíme si že áno a dáme ti pár tipov, ktoré by ti mohli pomôcť.

  • Peeling

Máš peeling? Ak nie, mala by si si určite zaobstarať. Peeling pomôže tvojej pleti zbaviť sa odumretých buniek či šupieniek. Pre dosiahnutie najlepšieho efektu, efektu zdravej, čerstvej a vypnutej pleti odporúčame aplikovať peeling jeden až dva razy v týždni.

POZOR! S peelingom  to netreba prehnať. Pri niektorých typoch pleti môže viac uškodiť ako pomôcť. Ak máš pleť zapálenú, určite neodporúčame použitie peelingu z dôvodu ‘‘roznesenia‘‘ zápalu.

  • Hydratuj!

Hydratácia by mala byť jedna z najhlavnejších zložiek prispievajúca ku krajšej a zdravšej pleti. Hydratovanie tvojej pleti je prvý krok k zbaveniu sa odumierajúcej pokožky, ktorá upcháva póry ( vznikajú čierne bodky).

Prečo je hydratovanie a peeling tak dôležitý?

,,Dehydratovaná pleť je drsný povrch ktorý vyzerá, oproti čerstvej pokožke, zašednutá a fádná. Vďaka poriadnej hydratácií bude tvoja pleť hladšia a bude pôsobiť prírodne lesklým efektom. Toto je jedna z možností ako vyzerať na fotke dobre, okrem iného.. J ‘‘

Voľba krému je naozaj dôležitým faktorom. Ak sa nevyznáš v zložení, alebo si nie istá tvojou voľbou, nikdy nieje na škodu kontaktovať tvoj kozmetičku alebo kožnú lekárku, ktorý by ti mala s výberom pomôcť. Na trhu je veľká škála ponúkaných krémov od drogérií až po lekárne. V lekárni by ti mala pomôcť aj pani lekárnička, nakoľko sa jedná už o drahšie ale často aj kvalitnejšie varianty.

Čo sa týka krémov, majú rôzne rozdelenie. Sú rozdelené pre potreby každého typu pleti, veku ale i ročného obdobia. Krémy, ktoré sa používajú v zime majú hutnejšiu konzistenciu.

Tip: Ak sa schyľuje k sychravejšiemu počasiu, najmä v zime a na jeseň, jednoducho pridám do svojho krému dve až tri kvapky arganového alebo jojobového oleja. Voilá! Krém pripravený pre suchú pokožku,…alebo použitie v zime. J

  • Upravenie životosprávy

Cliché! Cliché! Určite to počúvaš z každých strán. Avšak každý vie, že ak ješ zdravo odrazí sa to na tvojom zdraví i na tvojej pokožke. Nielen že budeš vyzerať skvelo, ale budeš sa aj tak cítiť. Čo je teda skvelý bonus!

Prečo?

,, Pretože všetci vieme, že krása kráča ruka v ruke s tým čo konzumuješ. Jedenie nezdravého jedla každý deň je spôsob, ako vyzerať nezdravo a unavene. A ako výsledok, budeš potrebovať viac líčidiel aby tvoja tvár nadobudla farbu a lesk.. Čo sú ďalšie výdavky.. To čo ušetríš na jedle, budeš splácať líčidlami. ‘

Všimla si si, že niektoré  dni vyzerá tvoja pleť lepšie, zdravšie ako ostatné? Myslím, že ak by si si spravila zoznam čo si v daný deň zjedla, ihneď by si našla odpoveď.

Tip: Samozrejme že od teba nechceme, aby si začala s drastickou diétou, ktorá by tvoje zdravie ešte viac poškodila. Cesta začína čo i len s jedným krokom, a preto si myslíme, že dať si ovocie namiesto čokoladového snacku je dobrým začiatkom. J

  • Použi doplnky stravy

Ok, 100% zdravá strava nieje zrejme práve možná pre každého, vrátane mňa, pre veľa dôvodov. Tak strašne veľa pokušení! A navyše nemáme stále čas vyvárať zdravé jedlo, zháňať kvalitné suroviny.. Alebo? Užívanie tých správnych vitamínov, či doplnkov stravy môže byť to, čo tvoja pleť potrebuje! Napríklad vitamín C, E, Biotín alebo Kolagén. Ak zvažuješ kúpu a následné užívanie týchto doplnkov, poraď sa s kožnou lekárkou alebo kozmetičkou. Predávkovanie určite nehrozí, avšak vyhadzovať peniaze za vitamín, ktorého ma naše telo dostatok a tak zasa zanedbávať iný je zbytočné a neefektívne.