Zdravie a Krása

5 činností, ktorými si ničíte vlasy

158
0
Zdieľaj
Ktoré činnosti vlasom škodia najviac?
Ktoré činnosti vlasom škodia najviac?

Na hustote a kvalite vašej hrivy sa čiastočne podpisuje genetika a čiastočne vaše chovanie. Niektoré činnosti, ktoré denne robíte, vlasy ničia a postupne sa z nich stáva suchá slama, sú slabé alebo vyzerajú ako polámaná tráva. Je síce pravda, že dokonalou kvalitou vlasov sa môže pochváliť len málokto, ale druhou pravdou je to, že za ich zlým stavom stojí vaše nevedomosť alebo lenivosť. Ktoré činnosti vlasom škodia najviac?

1. Frekvencia a technika umývania vlasov

Ako často si umývate vlasy? Ak je vaša odpoveď denne, tak ich kvalita nebude asi veľmi dobrá. Denné umývanie a nanášanie kozmetike ku kráse vlasov neprispievajú. Týmto spôsobom dráždite pokožku a vyvolávate nadmernú tvorbu kožného mazu. Ideálna frekvencia umývania je dva razy týždenne

2. Nevhodná vlasová kozmetika

Snažte sa vždy používať šetrnú kozmetiku a hlavne takú, ktorá je určená pre váš typ vlasov. V prípade, že si nie ste typom vlasov istí, tak sa objednajte na diagnostiku. Každá lepšia drogéria má v ponuke prípravky na mastné, suché alebo lámavé vlasy. Nezabúdajte na balzamy, ktoré sa nanášajú na korienky vlasov a vyživia vlasy i pokožku.

3. Pozor na česanie a časté nosenie vrkočov

Mokré vlasy by ste nemali česať. Lepšie je ich rozčesať ešte pred umývaním a následne až po ich vysušení. Okrem česania mokrých vlasov sa vyhnite aj častému noseniu vrkočov a uťahovaniu vlasov gumičkami či inými vlasovými doplnkami. Absolútne neodporúčame nosiť vrkoče do postele alebo chodiť spať v mokrými vlasmi.

4. Fénovaniu a žehleniu sa vyhýbajte

Ako vyzerajú vaše vlasy po dovolenke? Ako slama. A presne takto budú vyzerať po častom fénovaní, kulmovaní a žehlení. V prípade, že sa týmto činnostiam naozaj nemôžete vyhnúť, tak pred úpravou vlasov používajte prípravky na ochranu pred horúcim vzduchom a vysokými teplotami.

5. Pozor na farbenie vlasov

Farbenie vlasov v domácom prostredí neodporúčame. Farba na vlasy by vám mala sadnúť nielen podľa typu vlasu, ale tiež podľa vašej vlasovej pokožky. Kaderníčky vedia odhadnúť, aká farba vám sadne. Najhoršie je odfarbovanie. To by sme naozaj nechali len na odborníkov. Nevhodné je tiež časté striedanie farieb a experimentovanie s neznámymi značkami. Kvalitné farby na vlasy nájdete na stránka internetovej drogérie Bugy, kde vás denne čakajú rôzne akcie a nový tovar.