Dobrá rada

5 užitočných tipov, ako ochrániť nový iPhone

589
0
Zdieľaj

Stačí chvíľa nepozornosti a máte po iPhone. Viete tomu však zabrániť. V ďalších riadkoch sa dozviete, ako ho ochrániť nielen pred pádom.

Kvalitný kryt je základ

Kryt z kvalitného materiálu môže ochrániť váš iPhone pred možným poškodením. Zároveň mu dodá originálny vzhľad. Myslite na to, že kryt by mal sedieť priamo na váš iPhone. Nesmú chýbať všetky potrebné výrezy. Ak si kúpite obal, ktorý je určený pre iný model, môže prekrývať mikrofón, reproduktor alebo tlačidlá. Vybrať si môžete z rozličných dizajnov i materiálov. Veľmi obľúbený je silikónový kryt, ekologickejším riešením je však drevený variant. 

Nezabudnite na tvrdené sklo

Častým problémom mobilov je prasknutý displej. Pavučinka môže prekryť dôležitý obsah, ktorý sa stane nečitateľným. Viete tomu však predísť kúpou tvrdeného skla. Na rozdiel od krytu ho na mobil musíte nalepiť. Ešte predtým ho však dôkladne vyčistite od prachu a iných nečistôt. 

Následne môžete lepiť sklo. Začnite od kraja a opatrne ho postupne pritláčajte tak, aby pod ním nevznikli žiadne vzduchové bubliny. Ak predsa len nejaké vzniknú, môžete ich vytlačiť spod skla handričkou. Robte to vždy od stredu smerom k okraju, nikdy nie naopak.

Pozor na prehriatie

Počas nabíjania sa každý mobil zahrieva. Ak táto teplota prekročí určitú hranicu, batéria môže vybuchnúť a spôsobiť požiar. Preto nenabíjajte mobil na priamom slnku ani v blízkosti zdroja tepla. Radšej ho položte ďalej od rozpáleného krbu a mimo dosahu slnečných lúčov. Ideálny je tieň v rohu miestnosti. 

Buďte ostražití aj pri hraní hier. Práve vtedy je mobil vystavený extrémnym teplotám, ktoré môžu zničiť dôležité komponenty. Občas si dajte prestávku, hru vypnite a mobil nechajte vychladnúť.

Nedajte šancu vírusom

Ak sa vám batéria rýchlejšie vybíja, aplikácie nečakane padajú alebo odrazu využívate viac dát, pravdepodobne máte v iPhone vírusy. Mohli sa tam dostať prostredníctvom aplikácií tretích strán a mali by ste konať. 

Vo vyhľadávači Safari vymažte súbory cookies a históriu. Ak vám to nepomôže, obnovte predchádzajúcu zálohu z iCloudu. Poslednou možnosťou je kompletné vymazanie údajov a obnova predvolených nastavení. Dôležité súbory ako fotky a videá si predtým nezabudnite uložiť.

Antivírus pre iPhone neexistuje

Neverte sľubom vývojárov, ktorí tvrdia, že ich aplikácie ochránia váš smartfón pred útokmi vírusov. Tieto appky nemajú prístup k systémovým častiam, kde sa potenciálny vírus môže skrývať.

iPhone najlepšie ochránite tak, že ho budete pravidelne aktualizovať. Vývojári neustále pridávajú nové bezpečnostné opatrenia. Preto myslite na to, aby váš systém bol vždy aktuálny.

 

Zdroj: Unsplash.com