Móda a Nakupovanie

6 módnych tipov, s ktorými budete túto sezónu IN.

4320
0
Zdieľaj

Aj keď dnešná ponuka obchodných reťazcov je pomerne široká, do značnej miery sa obmedzila na využívanie podobných či rovnakých prvkov. Preto sa mnohokrát stáva, že každodenné outfity, ktoré stretávame, sú vystavané veľmi podobne. Preto, ak sa chcete aspoň trochu odlíšiť, môžete svoj outfit doplniť trendovým kúskom. Inšpirujte sa niekoľkými tipmi.

Kožušiny

Svoj outfit môžete doplniť a zároveň osviežiť využitím kožušín. Máte hneď niekoľko možností, či už kožuch, kožušinová vesta, alebo štóla. Ak sa využívaniu kožušín z vášho presvedčenia bránite, nepredstavuje to žiaden problém. Pri dnešnej ponuke obchodov nájdete množstvo náhrad vyrobených zo syntetických materiálov. Dávajte si však pri nosení kožušín pozor, pretože sú ťažšie kombinovateľné, ako iné druhy oblečenia. Preto k nim radšej zvoľte len jednoduchý outfit, v nie veľmi výrazných farbách. Vyhnite sa tiež prehnaným vzorom.

Plisované sukne

Plisovanie je úprava materiálu, väčšinou využívaná pri sukniach či šatách. Zjednodušene sa dá povedať, že ide o skladané sukne alebo šaty. Na prvý pohľad nemusia drobné záhyby pôsobiť lákavo, môžu dokonca pôsobiť školácky, no nenechajte sa zmiasť. Pri správnej kombinácii dokážu pôsobiť veľmi efektne. Dajú sa ľahko kombinovať s košeľami, svetrami či obyčajnými tričkami.

Oversized košele

Rozdiely medzi mužmi a ženami sa aj v móde stierajú čoraz viac. Dôkazom toho boli boyfriend nohavice či džínsy a teraz to potvrdzujú oversized košele. Okrem toho, že nosenie takéhoto kúsku je veľmi pohodlné, dodá vášmu outfitu šmrnc. Využiť môžete košele akéhokoľvek druhu, s dlhým či krátkym rukávom, alebo košeľu bez rukávov. Pri farbách máte tiež voľnú ruku, nič nepokazíte bielou, ale pokojne využite aj iné farby. Vyhnite sa však radšej výrazným či krikľavým odtieňom.

Vojenský štýl

Vojenský alebo, ak chcete, military štýl sa opäť vracia medzi trendy. Nemusíte sa obmedziť len na trenčkoty či kabáty s dvojradovým zapínaním. Využiť môžete akýkoľvek druh oblečenia vo farbe vojenskej zelenej.

Empírový strih

Možno sa pýtate, o aký strih ide. Kúsky v takomto strihu majú pás až priamo pod prsiami. Ak by sme šli do histórie, prvýkrát tento štýl zaviedla do módy manželka Napoleona, Jozefína. Tento strih sa v móde pravidelne vracia. Niet divu, pretože ženská postava v ňom veľmi pekne vynikne.

Slipp dress

Ide o šaty v štýle nočnej košieľky vyrobené z jemného padavého materiálu. Stali sa síce hitom počas leta, no to nezaručuje, že ich nemôžete nosiť ani počas chladnejších dní. Pokojne k nim môžete zvoliť hrubšie pančušky čižmy a napríklad koženú bundu.