Cestovanie a Destinácie

AKO NA VÝBER LACNÝCH PNEUMATÍK

1254
0
Zdieľaj

Máte v úmysle zadovážiť si nové pneumatiky, nechcete však pri tom príliš zaťažiť vašu peňaženku? Nezúfajte, v súčasnosti sú k dispozícii aj cenovo výhodné pneumatiky, ktoré neublížia vášmu rozpočtu a zároveň sa vyznačujú primeranou kvalitou.

Čo si pri pneumatikách treba všímať

Pýtate sa, v akých hodnotách sa ceny moderných pneumatík pohybujú? Ide o veľmi všeobecnú otázku, je však dôležité zdôrazniť, že v dnešnej dobe sú najlacnejšie pneumatiky dostupné aj za sumy pohybujúce sa okolo 30 eur za sadu štyroch pneumatík. Ide pritom o produkty, ktoré vyrábajú uznávané značky, ako napríklad spoločnosť Matador, spadajúca pod nemecký koncern Continental. Pri jednotlivých modeloch nájdete základné informácie, ktorými sa môžete pri vašom výbere riadiť. Zistíte tak úroveň hluku konkrétnych pneumatík, ich palivovú efektivitu aj bezpečnostnú triedu, do ktorej náležia.

V momente voľby vhodných pneumatík by ste samozrejme mali brať do úvahy aspekty vášho vozidla, keďže nie všetky pneumatiky sa hodia pre všetky druhy automobilov. Technický preukaz vám prezradí rozmery vášho auta, popri ktorých je potrebné zohľadniť taktiež index nosnosti, rýchlostný index, tlak pneumatík či hĺbku a typ dezénu. V neposlednom rade nezabudnite na ročné obdobie, počas ktorého budete pneumatiky používať. Platí, že zimné pneumatiky sa vo viacerých ohľadoch líšia od tých letných a rozhodne vám neodporúčame, aby ste ich využívali po celý rok.

Ako si spomedzi pneumatík zvoliť tie najkvalitnejšie

Pokiaľ hľadáte pneumatiky za prijateľné ceny, ktoré vynikajú svojou životnosťou aj výkonom a ponúkajú vám komfortnú jazdu, testy pneumatík sú pre vás praktickým sprievodcom tých najlepších alternatív. Testovanie prostredníctvom odborných motoristických publikácií vychádza z hodnotenia jednotlivých modelov na základe ich hlučnosti, ovládateľnosti, všestrannosti a iných aspektov a to tak v prípade suchých, mokrých aj zasnežených vozoviek. Prostredníctvom týchto kritérií špecialisti pneumatiky porovnávajú a zostavia z nich podľa svojich odporúčaní poradie v závislosti od toho, koľko bodov v konkrétnych testoch pneumatiky dosiahli.