Domácnosť a Záhrada

garážové brány

1621
0
Zdieľaj

Garážové brány sú súčasťou každého jedného garážového priestoru. Nezáleží na tom, či máte garáž v rodinnom dome alebo niekde v meste, každá z nich potrebuje svoju bránu, ktorá ju ochráni. Cieľom brány je nielen dodržiavanie bezpečnosti pred cudzími ľuďmi, ale aj pred poveternostnými podmienkami, ktoré by nám v garáži dokázali urobiť poriadny neporiadok a škodu. Každá dobrá a kvalitná garážová brána by mala spĺňať niekoľko funkcií, ktoré závisia od vašich požiadaviek. Netreba však zabúdať na dobré tepelné a izolačné vlastnosti, ktoré v žiadnom prípade nepodceňujte.

Vo všeobecnosti máme k dispozícii niekoľko typov garážových brán, z ktorých si viete vybrať presne to, čo vám vyhovuje. Keďže každý druh má svoje výhody a nevýhody, je potrebné ich zvážiť a určiť si priority. Zaujímavou alternatívou sú posuvné garážové brány, ktorých veľkou výhodou je šetrenie priestoru pod stropom garáže. Tento priestor navyše môžete využiť omnoho lepším spôsobom, ako je napríklad uskladnenie nepotrebných vecí, ktoré sa vám doma nezmestia. Keďže odkladacieho priestoru v domácnosti nikdy nie je dosť, ocení ho najmä ženské pohlavie. Výhodou je taktiež možnosť čiastočného otvorenia, vďaka ktorému ušetríte čas vtedy, ak z nej potrebujete vytiahnuť niečo menšie. Ak ste doteraz nepočuli o výklopnej garážovej bráne, tak by ste mali vedieť, že ide o typ, kedy môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Dôvodom je, že je k dispozícii veľké množstvo rôznych modelov a materiálov, z ktorých si zaručene vyberiete to pravé, čo hľadáte. Ľudia v tomto prípade ocenia nielen nižšiu cenu, ale aj kratšiu dodaciu lehotu, ktorá je oproti iným typom omnoho prijateľnejšia. Ak nechcete nič pokaziť, rozhodnúť by ste sa mali pre rolovaciu garážovú bránu, ktorá má niekoľko výhod. Jednou z nich je možné parkovanie priamo pred garážou, pretože bránu dokážete otvárať jednoduchým rolovaním a teda vám nijako neprekáža v prechode. Tento typ taktiež nezaberá miesto pod stropom, čo umožňuje využiť odkladací priestor tak, ako je potrebné. Zaujímavosťou je napríklad vonkajšia rolovacia brána, ktorá sa montuje na vonkajší preklad a teda je totálne priestorovo úsporná.

Vzhľadom k vlastnostiam môžeme za najpopulárnejšie považovať sekcionálne brány, ktoré sú významné nielen svojou cenou a dlhou životnosťou, ale tiež vysokou bezpečnosťou. Keďže majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti, dokážu váš priestor dokonale ochrániť pred vonkajšími vplyvmi. Ak ste z tých, ktorí si sem tam zacvaknú prsty v aute alebo vo dverách, tento druh garážovej brány je pre vás ako stvorený. Dôvodom je ochrana proti pricviknutiu prstov, ktorú ocení celá vaša rodina. Pri otvorení tejto brány sa uvoľní celý priestor a vy tak získate na vjazd celú šírku otvoru. Vďaka tomu, že sú tieto brány po celom obvode opatrené gumovým tesnením, nedostane sa k vám ani ten najmenší hmyz.