Dobrá rada

7 tipov na originálne a lacné darčeky

3308
0
Zdieľaj

Každý z nás musí niekoľkokrát ročne obdarovávať svojich blízkych. Či už ide o narodeniny, meniny, Vianoce, Valentín, či len tak, z lásky, častokrát viac ako na samotnú oslavu s rodinnými príslušníkmi alebo priateľmi sústredíme svoju pozornosť na výber vhodného darčeka.  Pre niektorých z nás je to hotová katastrofa a náročná úloha.

Máme tu preto pre vás pár tipov, ako obdarovať svojich najbližších, pričom nemusíte minúť ani cent, prípadne len minimum financií.  Ide o dary, pri ktorých musíte však dať kúsok seba.

  1. Kalendár so spoločnou fotografiou

Internet je plný rôznych „templatov“ na kalendáre. Stačí si len vybrať vhodný motív, vložiť fotografiu oslávenca, prípadne vás oboch, vytlačiť, zafóliovať a pridať blahoprianie. Jednoduché, však?

  1. Pozvánka na obed

V prípade, že neviete nič vhodné vymyslieť, čo takto vytvoriť jednoduchú poukážku na obed, kávu, či zákusok?

  1. Stierací žreb

V poslednom čase je žreb veľmi populárny napríklad aj na svadbách, kedy sa zvykne darovať namiesto kytice. Oslávenec sa poteší dvakrát. Teda v prípade, že sa mu podarí niečo vyhrať.

  1. Vlastná tvorba

Máte umeleckého ducha? V tom prípade pre vás nebude problém pripraviť básničku, vtip, či vlastnoručne namaľovaný obraz. Tí odvážnejší môžu dokonca zaspievať. Ak máte prednosti aj v inej sfére, môžete skúsiť niečo upliesť, či dokonca vyrobiť vlastnú kozmetiku. Niektorých jedincov môže potešiť aj zmes bylín, dekorácie z nich alebo vlastnoručne vyrobené prísady do jedál.

  1. Zbierka do nadácie

Ak má oslávenec sociálne cítenie, určite ho poteší ak viac ako jemu, pomôžete nejakej nadácii alebo občianskemu združeniu.  Stačí vedieť sféru, o ktorú sa zaujíma a podporiť práve tú.

  1. Osobný sluha

Je tu aj možnosť, že naozaj neviete, čo kúpiť, prípadne nemáte dostatok finančných prostriedkov. V takom prípade môžete ponúknuť pomoc v domácnosti. Môže si vás napríklad objednať na venčenie psa, vynesenie odpadkov, umytie okien, či porýľovanie záhrady.

  1. Darujte niečo, čo vy nepotrebujete

Možno si myslíte, že takýto dar je nevhodný. No stále populárnejšie je prísť na oslavu, kde sa koná takzvaná zbierka nepotrebných vecí. Každý si z nej následne môže odniesť to, čo sa naopak v jeho domácnosti zíde. Nielenže ušetríte peniaze, ale dáte darovanému predmetu ďalšie využitie.

Nech už darujete čokoľvek, vždy majte na pamäti jedno základné pravidlo: Nevyberajte to, čo sa páči vám, ale čo by sa mohlo páčiť danej osobe. Určite to poznáte aj vy. Nie je nič horšie ako vidieť nadšenie v očiach toho, kto vám darček dáva, no s vami dané prekvapenie nič nerobí. Toto sa, bohužiaľ, stáva často. Preto vždy myslite predovšetkým na blízku osobu, nie na samého seba.