Móda a Nakupovanie

Čo si všímať pri výbere kvalitnej a zároveň štýlovej zimnej bundy?

1147
0
Zdieľaj

Pri hľadaní kvalitnej zimnej bundy je prvým ukazovateľom kvalita, ktorá je zrejme pre každého z nás alfou a omegou.  Je dôležité venovať pozornosť drobnostiam, a to trebárs tomu, ako je bunda šitá (stehy by mali byť rovné, bez voľných vlákien), prípadne, či sú jej súčasťou zipsy, vrecká, kapucňa alebo gombíky. Dôležitým faktorom je samozrejme aj vzhľad, keďže je rozdiel, či hľadáte elegantný kabát siahajúci po kolená alebo športový kúsok, ktorý využijete predovšetkým na horách.

Univerzálny kúsok je na nezaplatenie

Mať všestrannú bundu, ktorá sa hodí rovnako aj do práce, tak i do prírody, je na nezaplatenie! Športová bunda, ktorá však pôsobí decentne, je určená na bežné nosenie a nemala by chýbať ani vo vašom šatníku. Zmes bavlny a vlny, prípadne tzv. „parka“ lemovaná odnímateľným zapínaním nadol i jemná kožušinka na kapucni sú prvky, ktoré vám dodajú šmrnc a podčiarknu vašu ženskosť.

Dokonalý tvar, ktorý zvýrazni vašu postavu

V záujme zachovania ženského tvaru venujte pozornosť materiálu a detailom, pretože dámske zimné bundyprechodné bundy môžu byť taktiež štýlové. Zúžený pás, štýlové zipsy, kožušinka či úzke rukávy sú prvky, ktoré vám pomôžu zvýrazniť siluetu.

Aby vám bunda vydržala, musíte ju správne skladovať

Zimné bundy sa nakupujú na viac sezón ako len jednu, na čo pri nákupe netreba zabúdať. Aby vám teda bunda vydržala čo najdlhšie, môžete ju skladovať v špeciálnych vreciach či obaloch, avšak treba dať pozor, pretože niektoré môžu deformovať tvar vlnených kabátov a poškodiť perie v spodných vrstvách, čo v konečnom dôsledku skracuje ich životnosť. Ideálne je, ak zvolíte overené vákuové obaly, prípadne bundy ponecháte zavesené na vešiaku, a to počas celého roka. Tak čo poviete, aj vy sa tešíte na nákup kvalitnej a štýlovej zimnej bundy, ktorá oživí váš outfit?