Dobrá rada

Aby nohy neboleli. Ako sa starať o chodidlá?

659
0
Zdieľaj
Aby nohy neboleli. Ako sa starať o chodidlá?
Aby nohy neboleli. Ako sa starať o chodidlá?

Ľudia pracujúci v stoje vedia, ako dokáže byť bolesť nôh neznesiteľná. Bolesťami nôh trpia aj športovci a nevyhnú sa im tiež dámy, ktoré sa pohybujú celý deň na vysokých opätkoch. Napriek tomu, že bolesť chodidiel je veľmi nepríjemná, len málokto s bolesťou bojuje preventívne. Veď prečo skúšať rôzne techniky, keď stačí zhltnúť tabletku? Vyhnite sa chémii a starajte sa o chodidlá pravidelne. Nohy vás budú nosiť po celý život a vymeniť sa nedajú.

Pozor na nevhodnú obuv

Pri pohľade na pulty obchodov s topánkami iste siahnete po tých, ktoré majú pútavý dizajn. Veľakrát sa absolútne nezaujímate o zloženie topánky a ani o jej strih. Hlavne dámy by si mali dávať pozor na vysoké opätky. Ich výška by nemala presahovať 4 cm. Dôležité je tiež to, aby netrpeli vaše prsty, a preto voľte topánky s guľatou špičkou. Nemenej dôležité sú použité materiály. Koža sa najlepšie prispôsobí chodidlu. Dbajte na výber športových a turistických topánok. Okrem kvalitného vrchného materiálu musia disponovať vzdušnou membránou a podošvou tlmiacou nárazy.

Domáca pedikúra raz do týždňa

O chodidlá sa síce môžete starať aj doma, ale raz do mesiaca si nájdite čas na pedikérku. Domáca starostlivosť by mala pozostávať z bylinkového kúpeľa, kúpeľa s morskou soľou alebo vyživujúcich olejov. Po kúpeli bude nasledovať krémovanie chodidiel hydratačným krémom na chodidlá. Všetku nadbytočnú kožu okolo nechtov odstráňte, aby ste zabránili tvorbe mykózy. Na odstraňovanie kožičky slúžia elektrické strojčeky, ktoré ju zároveň ošetria.

Doprajte nohám relax

Prišli ste domov z práce a cítite v nohách ťažobu? Dajte si na chvíľu pauzu a doprajte nohám relax. Pokojne si ich vyložte na stôl. Alebo ich efektívne premasírujte, masážne kreslo dokáže vymasírovať celé telo vrátane stehien a lýtok. Na masáž chodidiel využite masážny prístroj na nohy. Chodidlá priam ožijú po masážnom kúpeli pomocou perličkového vodného prístroja. Alebo si nohy položte na masážny vankúš a nechajte masážne hlavice, aby chodidlá vymasírovali tam, kde pritlačíte. Masáž chodidiel sa dá realizovať aj pomocou masážneho valca alebo pištole. Na stránkach e-shopu inSPORTline nájdete prístroje, ktoré premasírujú kompletne celé nohy. Ide napríklad o kompresné návleky zlepšujúce cirkuláciu krvi a tlmiace bolesti.