Dobrá rada

Ako čo najrýchlejšie otehotnieť: Dodržujte týchto 9 rád a budete rýchlejšie ,,v tom“!

1299
0
Zdieľaj

Pokiaľ nemáte vy alebo váš partner zdravotné problémy, ktoré si uvedomujete, alebo u jedného z vás nastali komplikácie s oplodnením a práve preto nemôžete otehotnieť, vaša cesta by mala smerovať ku kompetentným lekárom, ktorý vám už s týmto ,,fenoménom“ dokážu pomôcť. Priznajme si však, táto voľba otehotnenia je veľmi finančne nákladná.

My vám dnes predstavíme overené rady a typy, kedy štatisticky do pol roka otehotnie až 92% žien, ak si dôkladne merajú cyklus a s ním spojenú aj ovuláciu. Hneď na začiatku upozorňujeme, že pokiaľ praktizujete sex, lubrikanty sú pre vás v tomto období absolútnym tabu! Bez ohľadu na to, či ide o lubrikanty na báze vody alebo oleja, všetky majú negatívny vplyv na aktivitu spermií. Lubrikačné gély menia aj vaginálne pH.

 1. Sledujte svoj cyklus

Najväčší úspech dosiahnete, ak budete sledovať svoju ovuláciu medzi menštruovaním. Až 92% úspechu tvorí oplodnenie v čase ovulácie. Tú si môžete vypočítať menštruačnou kalkulačkou alebo bazálnym teplomerom, ktorý je oveľa citlivejší, ako normálne teplomery. Teplotu je nutné merať denne, vždy v rovnakom čase. V čase ovulácie má žena vyššiu teplotu, ako obvykle, preto ju spoznáte podľa stúpania vašej telesnej teploty.

 1. Pred otehotnením sa nechajte vyšetriť
 2. a) Nechajte si spraviť test na rubeolu, poprípade, či ste boli na ňu očkované. Rubeola je jednou z najobávanejších infekcií počas tehotenstva. Môže vážne poškodiť plod. Nechajte sa vyšetriť ešte pre samotným otehotnením a poprípade sa dať preventívne zaočkovať.
 3. b) Ženám, ktoré sú tehotné, lekári neodporúčajú ani styk s mačkami, ktoré prenášajú Toxoplazmózu a môžu taktiež s vážnymi následkami ublížiť vášmu nenarodenému bábätku či dokonca vyvolať potrat.
 4. c) Mali by sa skontrolovať aj hodnoty štítnej žľazy. V nedávnej štúdii vedci z USA zistili, že ženy s nedostatkom jódu sú menej plodné. Dospelí by mali užívať 200mg denne.
 5. d) Dajte sa vyšetriť na prípadné pohlavné choroby. Napríklad taká chlamýdiová infekcia nepriaznivo vplýva na plodné dni a v najhoršom prípade spôsobuje neplodnosť. Test si môžete spraviť i doma, dostanete ho kúpiť v lekárni.

 

 1. Spravte si výplach ,,zo spodku“

Nedarí sa vám otehotnieť žiadnou cestou, hoci ste už spravili maximum? Veľa mamičiek dalo aj na babské rady a spravili si cez pošvu výplach. Je to jednoduché, zaobstarajte si tzv. vaginálnu sprchu a toľkými obľúbenú sódu bikarbónu. Prečistí a vylieči možné infekcie a zápaly. Tento ,,rituál“ opakujte niekoľko dní po sebe ešte pred obdobím ovulácie.

 1. Podporte plodnosť

Takisto naše babky odporúčali na plodnosť užívať imelové kvapky. Úryvok z knihy Zdravie z Božej lekárne: ,,Čerstvá šťava z lekárne odstráni neplodnosť ženy. Imelo treba dobre vymyť a ešte za vlhka odšťaviť v odšťavovači. Užíva sa po 25 kvapiek, zamiešaných do trošky vody. Pije sa polhodiny pred raňajkami a večer pred spaním.“ Imelové kvapky dostať kúpiť i v lekárni.

 1. Zdravá výživa

Ak ste pred tehotenstvom či už ste tehotné, nezabúdajte na kyselinu listovú, ktorá zohráva významnú úlohu v oblasti krvotvorby a podieľa sa na vzniku aminokyselín. Nedostatok kyseliny listovej môže zapríčiniť vznik neplodnosti. Preto je veľmi dôležité, aby ženy dbali na dostatočné množstvo kyseliny listovej a zásobili sa ňou už pred otehotnením. Okrem nej dbajte aj na dostatočný prísun tekutín, okrem iného jedzte veľa zeleniny, ovocia, mäso a tehotné by mali aj veľa mliečnych výrobkov. Dieťa berie matke veľa živín  z tela, ktoré sa môžu podpísať aj na oslabení kostí a častejšie sa vytváranie zubných kazov. Preto dbajte na dostatočný prísun všetkých, pre telo dôležitých, minerálov a vitamínov.

Zdravá a vyvážená strava má veľký význam aj pre mužov. Partner môže tiež zlepšiť kvalitu a produkciu spermií prostredníctvom vyváženej stravy a zdravých nápojov (nízky obsah alkoholu).

 1. Odstráňte stres a otehotniete

Najväčší pôvodca všetkého zla – stres. Ten môže za každý neduh, každú zlú náladu či nezhody s najbližšími. A ako štúdie zistili, aj za neschopnosť otehotnieť. Vytvára škodlivé prostredie v organizme, preto sa nemusíme veľmi diviť, ak sa nám nedarí splodiť dieťa. Nájdite si preto dostatok času pre seba: Myslite na dostatočný a kvalitný spánok, nenechajte sa ovplyvňovať vašim okolím a nenakladajte si práce vyše hlavy. Vždy, ak je už na vás toho príliš veľa, položte si otázku ,,Stojí mi to zato?“ Odpoveď väčšinou veľmi dobre funguje.

 1. ,,Vydetoxikujte“ seba i svoje okolie

Začnime telom. Nájdite si tú správnu a vhodnú detoxikáciu pre vás ušitú na mieru. Každému vyhovuje čosi iné: jednému byliny, inému šťava z červenej repy či vitamín C. Overených a účinných receptov je plný internet, preto si nájdite pre vás ten najideálnejší.

Pokračujme prostredím. Rôzne štúdie ukázali, že toxíny z nášho bezprostredného prostredia môžu negatívne vplývať na plodnosť. Stále viac lekárov radí párom, ktoré chcú mať deti, aby si nechali vykonať testy na znečisťujúce látky a detoxikovali byty a domy, až po odporúčanie zmeniť zamestnanie alebo povolanie. Budúci rodičia by preto vždy mali skontrolovať, či nie je príčinou neotehotnenia chronické znečistenie životného prostredia.

 1. Prestaňte fajčiť a piť alkohol

Toxický vplyv alkoholu môže mať neblahý dopad na schopnosť mužov produkovať zdravé spermie i na ich samotnú tvorbu. Konzumáciou alkoholu  klesá hladina testosterónu a množstvo produkovaných spermií.

Štúdie ukazujú, že čím viac fajčíte, tým viac strácate plodnosť. Fajčenie alebo nikotín znižuje koncentráciu ženských hormónov (estrogén a progesterón) v krvi. Fajčenie znižuje pravdepodobnosť oplodnenia od 10 až do 40%. Okrem toho fajčiarky vstupujú do menopauzy v priemere o 2 roky skôr. Nikotín skracuje aj vašu plodnú fázu života. Toxíny v tabakovom dyme poškodzujú genetické zloženie spermií. Fajčenie tiež znižuje produkciu a pohyblivosť spermií u partnera.

 1. Cvičte

Dostatok pohybu ešte nikoho nezabil, práve naopak: odbúrate stres a vlejete si do tela poriadnu dávku endorfínu. Ručička na váhe je tiež dôležitým parametrom, ktorým sa treba riadiť. U žien s nedostatočnou telesnou hmotnosťou sa môžu vyskytnúť poruchy cyklu, ktoré môžu sťažiť tehotenstvo. Zistilo sa tiež, že riziko potratu sa zvyšuje u tehotných žien s podváhou až o 72 percent. Pamätajte, že vaše zdravie sa vždy odráža na zdraví vášho dieťaťa.

 

Zdroj: cyclotest.de