Dobrá rada

Ako mať viac peňazí? Držte sa týchto 3 spôsobov a budete ,,za vodou“!

2782
0
Zdieľaj

Povedzme si hneď na začiatku, zarobiť viac peňazí znamená – viac sa snažiť. Nikto nedostane nič zadarmo. Sú tu však aj modely, kedy jeden z partnerov zarobí dostatočne k tomu, aby uživil svoju polovičku. Zábezpeka však nie vždy znamená: dobre sa vydať. Veľa z nás chce byť sebestačných. Hlavným dôvodom vyššieho zárobku sú najmä rodina či úspory. Každý sa cíti oveľa lepšie, ak má niečo nasporené. Pocit istoty v dnešnom materiálnom svete sa odvíja práve od výšky usporenej čiastky.

Kto by chcel ostať na mizine, v mínuse či na nule? Nikto. Každý jeden potrebujeme financie. Na Slovensku je žiaľ výška minimálnej mzdy nie príliš lichotivá v porovnaní s ostatnými, ekonomicky vyspelejšími krajinami. Preto sa mnohokrát musíme spoľahnúť na vlastnú agilitu. Spôsob, akým uvažujeme, nás môže podnietiť v následnom konaní. Presne tak, ako to funguje so všetkým – aj pri financiách je potrebné zostaviť si riadny náčrt ,,ako správne narábať s financiami“ a ,,ako mať viac peňazí“.

Prečítajte si praktické a veľmi cenné rady, ktoré vám pomôžu na ceste za vašim úspechom!

Eliminujte pasíva

Auto je pasívum. Hypotéka, drahé oblečenie/doplnky či ,,život na vysokej nohe“ – toto všetko sú pasíva. Čo znamená pasívum? ,,Pasíva (jednotné číslo pasívum) sú zdroje majetku, ktoré predstavujú celkovú sumu záväzkov účtovnej jednotky vrátane iných pasív a rozdielu majetku a záväzkov. Pasíva sú opak aktív“. V preklade: Pasíva sú všetky hmotné a nehmotné záväzky, ktoré nevykazujú žiadny zárobok. Naopak, mesačne nás stoja väčšinu našich výdavkov.

Taká hypotéka sa však šmahom ruky dokáže zmeniť aj na aktíva. To jest, ak vašu nehnuteľnosť začnete prenajímať a nejakým zázračným spôsobom tak z peňazí podnájomníka dokáže pokryť nielen náklady spojené s hypotekárnym úverom, ale vám ostatne i niečo navyše, považuje sa tým pádom hypotéka za aktívum.

Nie priveľké, ale už nemusíte dať eurá zo svojho vrecka. Povedzme si však úprimne, radšej byť pri šetrení peňazí na nule, ako v mínuse! Ak chcete ušetriť nemalú mesačnú čiastku, stráňte sa preto zbytočných poplatkov!

Investujte do vzdelania

Najlepšia investícia vôbec je investícia do seba samého. Len tak môžete udať smer vašej budúcnosti a financiám. Možno sa vám na začiatok bude zdať, že stagnujete a peniaze idú len od vás, že žiadne nezarábate alebo nevykazujete žiadny zisk. Aj tu platí príslovie: Trpezlivosť ruže prináša.

Ostaňte pokojní a zamerajte sa hlavne na vašu výučbu. Nikde nie je napísané, že potrebujete mať strednú s maturitou či vysokú školu 1,2 či 3 stupňa! Na scéne máte k dispozícii kurzy zaškoľovania už takmer v každom jednom odbore! Mnohí poskytovatelia vám ponúkajú zaškolenie popri práci, poprípade cez víkendy. Musíte sa však obrniť riadnou dávkou trpezlivosti.

Nájdite si prácu popri zamestnaní

Popri práci, ďalšej štúdie, materskej dovolenky či dokonca nezamestnanosti si môžete nájsť prácu aj na doma za počítačom. Mnoho ľudí hľadá práve tento typ zárobku kvôli časovej vyťaženosti, poprípade musíte ostať doma s deťmi. Veľa Slovákov ani len netuší, koľko možností majú na internete. Na webe práca na doma máte k dispozícii kopec serióznych pracovných ponúk. Nájde sa tu pre každého práca na mieru: manuálna práca (šitie, lepenie, štrikovanie, atď), za počítačom (písanie článkov, Copywriting alebo administrátor E-shopu), moderný typ zárobku (Youtube-zárobok na videu, FB, Twitter, Instagram…)

Možností je naozaj neúrekom. Nabite sa motiváciou a začnite už dnes!