Technika a Internet

Ako nadväzovať vzťahy prostredníctvom internetu

1698
0
Zdieľaj

Kto by nepoznal internetové stránky zaoberajúce sa zoznamovaním ľudí? Aj keď niekto tam len zavíta z času na čas a iní má založený profil, aby nebol považovaný za nemoderného – vieme, o čo ide. Má ale takáto forma zoznámenia šancu na úspech? Nie je to len ďalší výmysel, ktorý nám kradne čas a prípadné peniaze ak ide o platené služby?

Veru tak, s určitosťou nemožno paušalizovať jeden, či druhý názor. Aj v tomto prípade totiž platí to staré známe, že dobrý sluha môže byť zlý pán. A prečo? Môžete sa totiž zoznámiť takmer okamžite v podstate s celým svetom priamo z pohodlia domova.

Stačí mať doma napr. rýchly optický internet a zoznámite sa bez toho, aby ste sa museli vychystať a zájsť v piatok do mesta, do podnikov a tam sa spoliehať na úspech, či neúspech svojich schopností. Stačí si založiť profil, vyplniť ho podľa vlastného uváženia a už len čakáte ako ten povestný rybár na svoj životný úlovok.

Dokonca sa takto môžete vďaka dnešným smartfónom zoznamovať priamo počas vašich denných aktivít. Stačí si nájsť pár sekúnd času na odpísanie, či lajknutie fotky. Len to môže byť ďalším mínusom takýchto zoznamiek – budete na internete tráviť príliš veľa času.

V každom prípade musíte byť trpezliví

Nemusíte hneď vsádzať na trefu do čierneho. Pokojne iba konverzujte s tými, čo sú aktuálne prihlásení, skráťte si svoju dlhú chvíľu. Možno je to ten lepší, nenásilný spôsob, pretože časom sa veľa toho zvykne zmeniť, obrúsia sa kamene a zrazu zistíte, že ste v tom až po uši jeden aj druhý. Vieme ale, čo si práve myslíte – neprihlásili ste sa do zoznamky kvôli tomu, aby ste si vypisovali do aleluja. Chcete to, prečo ste tam prišli hneď a teraz. Lenže si musíte uvedomiť, že ako aj reálny život aj internetová zoznamka je iba jedna veľká lotéria, nič viac, nič menej.

Čakať teda nejaké záruky na to naj a okamžite by bolo značne naivné a iba čo by ste klamali samých seba. Skôr vidíme šancu na úspech v postupnom zoznamovaní, zbližovaní, trávení spoločných chvíľ a ako sme podotkli, možno z toho vznikne niečo hlbšie, nejaké pevnejšie puto. A ak by aj nie, získate nových známych, prostredníctvom ktorých sa zase zoznámite s inými ľuďmi, a tak stále dookola. A konečným výsledkom nemusí byť iba partnerský vzťah, ale aj získanie kontaktov ohľadom práce, takže každá stretnutie s človekom môže priniesť množstvo benefitov.

V profile uvádzajte pravdivé informácie o sebe

To, čo sme si doteraz povedali platí pre zoznamovanie sa prostredníctvom internetových zoznamiek všeobecne. Mali by sme si ale ďalej povedať, ako vyplniť vlastný profil tak, aby ste na jednej strane zaujali, ale na strane druhej nesľubovali nemožné. Nejde o to sa podceňovať, to ani náhodou, ale sami to poznáte.

Nie je nič horšie ako vysvetľovať, že to, čo ste uviedli o sebe celkom nezodpovedá realite a uviedli ste to len tak, aby reč nestála. Vtedy dochádza k sklamaniu druhej strany. Najmä tá nežnejšia polovička ľudstva akonáhle zistí, že nie ste vizážou herec z telenovely a nevlastníte luxusnú vilu, dokáže vám takéto klamstvo osladiť až hysterickou reakciou. Takže vyplňujte pravdivo.

Nemusíte samozrejme udávať výpočet toho, čo vlastníte. Ale ak nie ste vrcholový manažér nepíšte, že máte kopu ľudí pod sebou. Pretože partia remeselníkov, ktorým “dohadzujete” zákazky je skutočne od veci. Podobne aj vaše fyziognomické údaje ako vek, výšku a váhu by ste mali uviesť podľa skutočnosti.

Aj tak raz skôr, či neskôr dôjde k stretnutiu a vy sa prepadnete od hanby ak ste čo len trošku charakter. No ak vy reagujete na nejaký profil, svoj proťajšok si vyberajte plus mínus podľa vlastných charakteristík, inak tvrdo narazíte a budete ľutovať tú chvíľu, kedy ste sa hrali pána dokonalého.

Berte internetové zoznamky aj tak trochu s nadhľadom, ako príjemné dobrodružstvo. Nečakajte od nich nemožné. Je to presne ako v skutočnom živote akurát, že sa zoznamujete oveľa rýchlejšie, čo však nemusí znamenať vždy úspech.

Ak sa na to cítite, vsaďte na zoznamky pre náročných

Okrem bezplatných zoznamiek existujú aj zoznamky, ktoré si za členstvo účtujú poplatky v rôznej výške. Na oplátku ponúkajú zoznamovania chtivým ľuďom iných ľudí, ak to takto máme povedať s podrobne vyplneným profilom a nezriedka aj overenou totožnosťou, čo je už aká taká záruka serióznosti. Pravda, blafovať sa dá všelijako, no pravdepodobnosť, že natrafíte na nežiadúci extrém, je oveľa nižšia, než na tých bezplatných a v podstate anonymných.

Nech je tak, či onak v každom prípade si chráňte svoje súkromie až do poslednej chvíle. Nikdy nemôžete vedieť, čo kto z vašich internetových partneriek a partnerov zneužije. Nie že by vám vybielil kvartír, to nie, ale mohol by vás poriadne poohovárať kade tade, o čo vy rozhodne nestojíte.

Chceme vás nakoniec upozorniť na jedno. Nikdy nereagujte na prosbu o finančnú pomoc od neznámych ľudí a už vôbec nie zo zahraničia, a to najmä z Afriky. Dôverčivé osoby dokážu špekulanti namotať na kadejaké fiktívne dedičstvá, ale s podmienkou, že im pošlete určitú sumu na ich účet. Radšej takéto pofidérne osoby zablokujte hneď na začiatku. Ušetríte si tak kopec starostí.