Dobrá rada

Vložky z nehrdzavejúcej ocele a komínové systémy. Aké sú ich výhody?

1367
0
Zdieľaj

Milujete svoj komín a celkovo komínový systém. Samo o sebe ako inak by sa predsa dostal Mikuláš do vášho domu a dal vám to, po čom túžite?  A kto by vás zohrial počas tuhých zím? Tak ako je komín úžasnou vecou, môže byť aj nočnou morou. A úplne stačí len, že nie je bezpečne udržiavaný. A preto potrebujete komínovú vložku z nehrdzavejúcej ocele.

Tu je prehľad všetkých štyroch známych výhod komínovej vložky – najmä z nehrdzavejúcej ocele. 

Chráňte sa pomocou komínovej vložky z nehrdzavejúcej ocele

Tak ako sa staráte sa o svojich blízkych, je potrebné sa starať aj o komín. A ak chcete, aby všetci boli v bezpečí, poskytnite kroky, aby ste sa uistili, že s´váš komín je v bezpečný? Tu je dôvod, prečo:

  • Nerezové vložky pomáhajú predchádzať chýbajúcej malte alebo popraskaným dlaždiciam, ktoré sa často nachádzajú v komínoch. A to len preto, lebo nemajú vložku alebo majú vložku z hlinenej dlaždice. Nedostatok malty alebo množstvo rozbitých dlaždíc môže umožniť vstup škodlivého dymu a plynov do vášho podkrovia a obytného priestoru.
  • Môžete namontovať izoláciu okolo vložky, aby kreozot udržal stavbu, čo môže viesť k požiaru komína.

Izolácia udržiava istú teplotu v komíne, aj keď krb práve nepoužívate. Týmto spôsobom môžete stále zostať v teple.

Chráňte svoj komín

Nehrdzavejúca oceľ tiež zabráni poškodeniu komína spaľovacími produktmi, ktoré sú žieravé. Nerezový komín tak dlhšie vydrží a nebude potrebné v ňom stále  niečo meniť a opravovať. To znamená, že sa jedná o investíciu do budúcna, ktorú ľutovať rozhodne nebudete.

Rovnako tak, čo je skvelé pre komínovú vložku z nehrdzavejúcej ocele, je to, že je odolná proti korózii, takže dlho vydrží bez toho, aby ste mali problémy s únikom.

Šetrite energiou

Vložky z nehrdzavejúcej ocele vám šetria vašu energiu a sily. Ako? No predsa svojou jednoduchou inštaláciou.

Okrúhle vložky z nehrdzavejúcej ocele sa ľahko inštalujú v porovnaní s inými typmi a jednoduchšie sa tak aj čistia a udržiavajú, pretože sa nemusíte obávať štvorcových rohov, ktoré môžu zachytiť kreozotové ložiská.

Ušetrite bolesti hlavy modernými spotrebičmi

Moderné a efektívne zariadenia na spaľovanie dreva vo všeobecnosti vyžadujú oceľovú výstuž. Koniec koncov, tento typ obloženia odvádza chladnejšie kondenzačné plyny. Kondenzácia, ktorú vytvárajú plyny, môže korodovať na podkladový materiál, ktorý nie je z nehrdzavejúcej ocele.

Takže si ušetrite problém tým, že vyberiete oceľovú podšívku od začiatku. A až rokmi oceníte túto voľbu.

Preto, ak si nebudete vedieť poradiť, naše komínové systémy tu budú vždy pre vás.

Stavba komínového systému je zložitá vec preto neváhajte a zavolajte odborníkom zo  ZOP plus, s.r.o., alebo sa poradte so svojím staviteľom.