Dobrá rada

Ako oživiť suché vlasy

1480
0
Zdieľaj
Ako oživiť suché vlasy

Poznáte vo svojom okolí človeka, ktorý by bol spokojný so stavom svojich vlasov? My veru nie. Jedného trápia lupiny, iného mastné vlasy, ďalší ma vlasy krehké a iný veľmi suché. Našťastie sa dajú skoro všetky problémy s vlasmi zmierniť alebo odstrániť pomocou správnej starostlivosti a výživových doplnkov. Ide síce o beh na dlhú trať, ale výsledok stojí za to.

Suché vlasy vyzerajú ako bez života

Mať suché vlasy nie je žiadnou katastrofou ako napríklad vypadávanie. Napriek tomu vedia potrápiť hlavne ženy. Suché vlasy vyzerajú na prvý pohľad veľmi mdlo až bez života. Navyše sa ťažko udržujú. Už pri samotnom rozčesávaní sú takéto vlasy nočnou morou. Suché vlasy sa vedia po čase začať štiepiť a lámať. Pri bližšom pohľade na ich končeky vyzerajú ako slama. Rýchlou záchranou pre veľmi zničené a extrémne suché vlasy je ricínový olej. Tento olej sa získava lisovaním semien ricínu, ktorý je mohutnou bylinou. Ricínu sa darí predovšetkým v Indii, ale posledné roky sa pestuje takmer po celom svete. Nie je sa čomu čudovať, keďže ide o rastlinu využívanú pri zažívacích problémoch, pri liečbe onkologických ochorení a svoje miesto si ricín našiel aj ako súčasť rôznych kozmetických prípravkov. Pri hľadaní kvalitného ricínového oleja skúste kliknúť na stránky e-shopu naures, kde nájdete ricínový olej značky Saloos. Česká značka Saloos sa už od roku 1993 venuje výrobe prémiovej prírodnej kozmetiky. Prírodné látky obsiahnuté vo všetkých produktoch Saloos sú zárukou najlepších účinkov prírody na vaše zdravie a krásu. Zázračné pôsobenie na vaše vlasy bude iste mať ricínový olej z dielne Saloos, ktorý podporuje regeneráciu suchej pokožky.

Vyskúšajte aj tieto tipy

Vlasy si vždy umývajte šetrne, nedráždite pokožku prílišným drhnutím. Suché konce vlasov ošetrujte maskami a balzamami. Používajte prípravky určené na suché vlasy. Pre suché vlasy je fénovanie zakázanou činnosťou. Radšej ich nechajte chvíľu zabalené v uteráku a následne im doprajte prirodzené schnutie pri izbovej teplote. Lámajúce a štiepiace sa končeky je potrebné pravidelne zastrihávať. Česanie suchých vlasov je namáhavé, ale napriek tomu si neuľahčujte česanie pomocou kefy. Kefa suché vlasy láme. Kúpte si hrebeň so zúbkami, ktoré sú od seba vzdialenejšie. Ak sa neviete česania kefou vzdať, zaobstarajte si kefu s prírodnými štetinami. Aby sa suché vlasy nezačali lámať, nechávajte ich voľne rozpustené. Nikdy nechoďte spať s gumičkou vo vlasoch. Chráňte vlasy pred prudkým slnečným žiarením i nízkymi teplotami. Nezabudnite hydratáciu dopriať nielen vlasom, ale i telu a pite počas celého dňa dostatok čistej vody alebo bylinkových čajov.