Technika a Internet

Podľa čoho si vyberať program na technické kreslenie?

2909
0
Zdieľaj
Podľa čoho si vyberať program na technické kreslenie?

Program na technické kreslenie nájde uplatnenie v mnohých odvetviach. Okrem strojárov, architektov alebo geodetov ho využijete aj v administratíve či na odborných školách. Podľa čoho si vyberať konkrétny, ktorý použijete presne podľa svojich potrieb? Predstavíme vám základné okruhy.

GstarCAD Standard – ak vám stačia základy

Potrebujete program na univerzálne 2D technické kreslenie? Pripravujete nejaký obecný či súkromný projekt alebo by sa vám zišiel pomocník v rámci výuky na školách? Stavte na GstarCAD Standard. Získate s ním neobmedzené možnosti nakresliť technický výkres podľa medzinárodných a národných noriem či vlastných štandardov. Zabezpečí presné kreslenie, okamžitú spätnú väzbu od programu, prispôsobivé kóty, pripojenie referencií, formát DWG.

Tento 2D CAD program je racionálnou alternatívou za AutoCAD LT a je vyvíjaný tak, aby sa mu čo najviac podobal. No na rozdiel od neho podporuje aj rozšírenia o profesijné nadstavbové aplikácie a moduly.

GstarCAD Professional – ak potrebujete niečo ako veľký AutoCAD

Tento program je cenovo dostupnou alternatívou za veľký AutoCAD. Disponuje tými najlepšími nástrojmi pre univerzálne 2D technické kreslenie v ľubovoľnej profesii. Obsahuje úplnú funkcionalitu verzie GstarCAD Standard rozšírenú o ďalšie funkcie (lupa, dynamické bloky). Vyberte si ho vtedy, ak ste povolaním geodet, technik alebo navrhujete odborné projekty.

Je doplnený aj o základné 3D modelovanie a objemové funkcie (sčítanie, odčítanie, prienik), import a export modelov z iných 3D CAD/CAM programov, generovanie 2D rezov a pohľadov z 3D modelov na rýchlejšie dokončenie 2D dokumentácie, nástroje na úpravy 3D objemových telies, či STL export pre 3D tlačiarne.

Ďalšie CAD programy – pre strojárov a architektov

CAD programy poskytujú aj alternatívy špeciálne pre tieto dve odvetvia. Pre strojárov je k dispozícii GstarCAD Mechanical s databázou normalizovaných súčiastok a oceľových profilov, značiek a symbolov strojárskeho kreslenia, číslovaním pozícií či generovaním kusovníkov a tabuliek dier s možnosťou exportu.

Pre architektov na projektovanie je vhodný program GstarCAD Architecture, obsahujúci praktické funkcie uľahčujúce kreslenie (viacvrstvové steny, architektonické kótovanie, rýchle vytváranie popisov), či rozsiahlu knižnicu okien, dverí, nábytku a ďalších zariaďovacích predmetov.

Z CAD programov si vyberie naozaj každý, nech už sú jeho profesia, náplň práce či projektu akékoľvek. V prípade, ak si nebudete istí, máte možnosť si vyskúšať program najprv na mesiac zadarmo a až potom sa rozhodnúť.