Životný štýl

Ako sa rýchlo a účinne zbaviť slimákov a slizniakov z vašej záhrady?

1001
0
Zdieľaj
Ako sa rýchlo a účinne zbaviť slimákov a slizniakov z vašej záhrady?

Slimáky a podobní škodcovia poškodzujú semená rastlín, sadenice, podzemné hľuzy, listy a plody. Poškodenie sadeníc má často za následok vyhynutie rastliny, a teda veľké straty, ktoré sú strašiakom pre všetkých záhradkárov. Najúčinnejšia „zbraň“ proti slimákom a obdobných škodcov spočíva v kombinácii chemických a biologických opatrení. Základom je stanoviť si dlhodobý cieľ zameraný na redukciu škodcov, čiže slimákov, a teda nesnažiť sa ich zbaviť rýchlo a na krátku dobu, čo by v konečnom dôsledku nemalo žiadny zmysel. Pýtate sa, ako účinne bojovať proti týmto nepríjemným živočíchom?

Nepodceňujte starostlivosť o pôdu

Na začiatok treba spomenúť, že slimáky žijú v oblastiach, kde bohatá pôdna pokrývka a vegetácia poskytujú ideálnu hladinu vlhkosti a zároveň bezpečný úkryt. To je dôvod, prečo ich môžete vidieť predovšetkým na miestach s burinou, keďže práve tieto časti pôdy sú pre nich najideálnejšie. Dôkladná starostlivosť o záhradu, pravidelné odstraňovanie buriny a vlhkých pôdnych častí je prvým krokom v boji proti slimákom, na čo netreba zabúdať. Uvedomte si však, že problémy so škodcami sa môžu behom krátkej chvíle opäť znovu objaviť, čo rozhodne treba riešiť. Kultivácia pôdy vám pomôže zničiť škodcov, ale taktiež poskytuje sterilné stanovište, v ktorom sa im páčiť nebude.

Účinné a efektívne riešenie v podobe plašičov slimákov

Vďaka svojej schopnosti absorbovať veľké množstvo vody, vytvára prírodná bariéra na slimáky a slizniaky suché podmienky, vďaka čomu bude narušené ich ideálne prostredie. Kontakt slimákov s granulami spôsobuje rýchlu dehydratáciu, ktorá im spôsobuje nehybnosť, vďaka čomu sa ich zbavíte už dlhodobo. Pokiaľ produkt proti slimákom miniete, môže ho ponechať v pôde, keďže prispieva k zlepšeniu chemických a fyzikálnych vlastností. Výhodou je, že prípravky proti slimákom sú ekologické, bezpečné a šetrné k životnému prostrediu, avšak za predpokladu, že ich použijete podľa návodu v odporúčanom množstve. Dokonca sú odolné voči dažďu, takže sa ich nemusíte báť využiť za každého počasia.