Dobrá rada

Ako sa starať o vodu v bazéne v striedavom počasí?

1501
0
Zdieľaj

Viete si predstaviť leto bez poriadneho ochladenia v bazéne? Kúpanie v osviežujúcej a čistej vode je presne to, čo by sme si mali dopriať počas horúcich letných dní, no treba mať na pamäti, že na kúpalisku žiaľ takýto príjemný zážitok pravdepodobne nezažijeme. Ak však máte vlastný bazén, ktorý je v dnešnej dobe výhodnou investíciou najmä pre rodiny s deťmi, nezabudnite sa oň pravidelne a dôkladne starať. Ten sa vám odvďačí nielen sviežou a priezračnou vodou, ale najmä nezabudnuteľnými zážitkami s vašimi blízkymi!

Zbavte sa nepríjemných nečistôt

Najmä v striedavom počasí, kedy môžu návaly tepla vystriedať nepríjemné búrky, môžeme v bazéne spozorovať kalnú, občas až zelenú vodu, a to vrátane nečistôt, ktoré sa usádzajú na dne, ale i na stenách bazéna. Špinu je možné očistiť gélovým čističom, vďaka ktorému sa voda prepláchne a nečistôt sa následne zbavíte jednoducho za použitia sieťky.

Pozor na hodnotu pH vody

Vysoký dôraz by ste mali klásť na hodnotu pH vody, ktorá by mala byť v rozmedzí od 6,8 do 7,6. Pokiaľ by ste na základe testu zistili, že pH vody nezapadá do tohto rozmedzia, účinnosť prostriedkov by sa rapídne znížila, no okrem toho by sa voda rýchlo znečistila. Z tohto dôvodu je vhodné siahnuť po Savo bazénovej chémií, vďaka ktorej sa môžete zbaviť nielen nízkeho, resp. vysokého pH vody, ale tiež rias či drobných nečistôt, ktoré mnohokrát nie sú voľným okom viditeľné. Veď si len predstavte, koľko baktérií, vírusov či vodných rias sa vyskytuje v bazéne.

Pozor na striedavé počasie!

V dôsledku vysokých teplôt, či naopak pretrvávajúcich búrok, sa môže voda v bazéne veľmi rýchlo skaziť, a práve vtedy je vhodné použiť vločkovač od Savo, vďaka ktorému zvýšite obsah chlóru v bazéne, a tým pádom sa zbavíte nielen baktérií, ale taktiež rias a nečistôt. Voda v bazéne bude behom chvíle priezračná, a to už rozhodne stojí za to!