Dobrá rada

Ako si udržať vzťah? Sú dôvodom rozpadu vždy na vine dvaja?

1506
0
Zdieľaj
Ako si udržať vzťah? Sú dôvodom rozpadu vždy na vine dvaja?

Tak sa aj vraví. Na vine sú vždy obaja partneri. Lenže čo ak vám na tomto konkrétnom vzťahu veľmi záleží? Nenechávajte nič na náhodu a začnite už v počiatku!

Uchopte vzťah za pačesy!

Stretli ste toho pravého/pravú a už v minulosti sa vám stalo, že vám vzťah nevydržal? Následne ste si povedali, že vám viac liezol na nervy ako vás tešil a preto ukončenie neľutujete. Pokiaľ sa vám aj za ním cnie a návrat nie je možný, pokúste sa v ďalšej životnej etape prevziať plnú kontrolu nad vaším novým vzťahom. Prinášame vám pár tipov, ako si vzťah udržíte, ba dokonca vás váš partner nenechá nikdy odísť!

  1. krok: Odstráňte prílišnú kontrolu

Snáď najhoršie, čoho sa partneri dopúšťajú, je prílišná kontrola. Nikto nechce byť ,,na hľadáčiku“ 24 hodín denne. Pokiaľ sa váš partner odvoláva nato, že vás predsa ochraňuje, nie je to úplne s kostolným poriadkom. A naopak: partnerka neustále sliedi po osobných veciach, ako je mobil, vrecká jej milého alebo telefonuje každú hodinu, ,,či je všetko v poriadku a nič sa jej silnejšej polovičke nestalo.“ Obom je v takýchto prípadoch nad slnko jasné, že správanie podobného druhu je neprípustné. Napokon, ak sa vzájomne ľúbite, potrebujete si jeden druhému dôverovať. Bez toho vzťah ako taký nemôže správne fungovať.

  1. krok: Zvýraznite svoju jedinečnosť

Že ako nato? Pokiaľ sa vzťah javí ako perspektívny a vy s ním rátate do ďalších 100 rokov, mali by ste sa zamerať na dennodenný život. Čo všetci potrebujú (bez ohľadu na pohlavie a vek) je jedlo. Áno, nie nadarmo sa vraví ,,láska prechádza cez žalúdok“ a snáď všetci vedia, o čom je v tomto prípade reč. Dobre pripraviť pokrm je v domácnosti prevažne doména žien, preto by sme sa ako dobré gazdinky mali naučiť dobre variť. Aj keď ste ešte mladé, poprípade ste sa ku hrncom dostali len prednedávnom, stále sa počíta čo i len snaha. Časom sa to zlepší a vy si rokmi nazbierate bohaté skúsenosti.

Muži by, naopak, mali byť pozorní k svojim nežnejším polovičkám. Niekde sa láska musí kompenzovať, a ak vám vaša milá vždy pripraví teplý obed či večeru, odmeňte ju taktiež. Už len malá pomoc v kuchyni, bonboniéra či kvety – všetko sa počíta.

  1. krok: Nežné dotyky nie len v posteli

Vzájomná náklonnosť a pocit, že ste milovaný – je ten najkrajší na svete. Preto nezabúdajte ani na svoju polovičku. Vždy, ak je príležitosť, podíďte ku svojej láske a nežne sa jej dotýkajte, pusinkujte a hladkajte. Náklonnosť a lásku potrebujú aj zvieratá, nie to ešte ľudia. Nie je nič krajšie, ako keď prídete z práce domov a namiesto hádok a štekania po sebe sa so svojim milovaným pobozkáte a pritúlite. Ešte krajšia je nachystaná večera so sviečkami a pohárom vína, už sa len dohodnúť, kto je prvý na rade. Prejavujte si veľa lásky a pochopenia. Veď uznajte, kto nemá rád pocit byť milovaným?

  1. krok: Obdivujte partnera a ukážte mu podporu

Každý z nás chce aspoň raz v živote niečo dosiahnuť. Avšak nie vždy máme priaznivé obdobie a jednoducho sa nám nedarí. Vtedy potrebujeme pri sebe podporu v podobe nášho životného partnera. Nie vždy ho ale v ňom nájdeme a celé životné obdobie sa tak ešte viac skomplikuje a my postupne rezignujeme. Preto je veľmi dôležité, aby sme našu lásku podporovali za každých okolností. Nie len v období osobného rozvoja! Ak mu budete pravidelne opakovať, aký je úžasný, ako ste radi, že ho máte, ako ste hrdí, čo robí a to najdôležitejšie: ako dobre vyzerá. Pre vás je ten najúžasnejší a najkrajší na svete.

  1. krok: Nezabúdajte na kompromisy!

Tu sa dostávame do pasáže, kedy sa ľahko o tom rozpráva, no ťažšie vykonáva. Názory boli, sú aj budú rozdielne. Ak trvá pomer viac ako len pár mesiacov, skôr či neskôr na nich narazí každý. To, čo sa nám v opojení zamilovanosti zdalo absolútne v poriadku, môže neskôr vo vzťahu naraziť na kameň úrazu. Treba si však uvedomiť jednu zásadnú vec: ak máme my výhrady voči druhému, má aj druhý výhrady voči nám. Ak vám teda bude liezť na nervy, že stále jajká, keď ochorie a ako správny chlap pri teplote vyššej ako 37° umiera, on musí trpieť váš lak na nechty či večné telefonáty s kamarátkou. Nik nie je dokonalý a charakterové vlastnosti toho druhého by sme mali tolerovať, ako aj on tie naše.