Životný štýl

Ako tvoriť obsah tak, aby vás ocenil Google vo vyhľadávaní – základné kroky obsahového marketingu

945
0
Zdieľaj
Ako tvoriť obsah tak, aby vás ocenil Google vo vyhľadávaní – základné kroky obsahového marketingu

Píšete na vašom webe pravidelne články? To je len dobre, tým udržiavate web aktívny a dávate zákazníkom vedieť, že ste stále k dispozícii. Ako ale tvoriť textový obsah tak, aby vás ocenili webové vyhľadávače umiestnením na predných miestach? Ak sa budete držať základných rád obsahového marketingu, dá sa to.

Viete, v akom stave máte webové stránky?

Skôr než si rozoberieme základné rady, ako písať články, je potrebné sa zamyslieť, či máte už teraz web prívetivo nastavený k webovým vyhľadávačom, teda či ho máte optimalizovaný. Vďaka dobre optimalizovaným webovým stránkam sa zvyšuje pravdepodobnosť, že budete vo vyhľadávaní na prvých miestach. Základné rady nájdete napríklad aj v tomto článku (ak sa zverejní prvý článok, prelink), no neváhajte sa obrátiť na špecialistov v oblasti SEO služieb, ktorí vám poradia a navrhnú vhodné kroky.

Ako na nové články?

Tak, že sa budete držať týchto základných rád pri tvorení nových textov:

 • Buďte originálni
  Nemyslíme tým nevyhnutne to, že nanovo objavíte Ameriku, to ani nepôjde. Myslíme tým, aby vaše texty neboli plagiáty iných webových článkov. Webové vyhľadávače veľmi rýchlo odhalia duplicitný obsah. Tiež sa vyhnite strojovému prekladu cez Google Prekladač, ktorý má stále svoje limity (a zrejme ich aj bude mať), preto sa v prípade potreby obráťte na profesionálneho prekladateľa.
 • Nadpis a úvod je základ!
  Nadpis je vždy dôležitý, lebo pomáha nielen čitateľovi, ale aj vyhľadávaču pochopiť pointu celého článku a z toho dokáže indexovať celú stránku, teda zaradiť ju vo vyhľadávaní do príslušnej kategórie.
 • Podpíšte sa pod texty
  Dôveryhodnosť aj autoritu článku aj celého webu si viete zvýšiť jednoduchým krokom: podpísaním sa pod jednotlivé články. Uvedením autorstva totiž vzbudíte v čitateľoch pocit odbornosti a dôveryhodnosti a u vyhľadávača zasa poskočíte o pár priečok vyššie.
 • Nezabúdajte pri nových textoch na SEO služby
  Aj nové články by mali byť vhodne optimalizované, aby slúžili svojmu účelu, teda efektívnej prezentácii vášho podnikania na internete. Využiť pri tom môžete aj špecialistov na SEO služby, ak si sami nie ste istí.
 • Skontrolovali ste si ten článok po sebe?
  Skontrolujte si, či sú všetky uvedené fakty korektné a snažte sa, aby slovenčina nedostala na frak. Venujte pozornosť gramatike, štylistike, no i primeranej slovnej zásobe, aby si vás skupiny na Facebooku nepodali kvôli nejakej maličkosti. Tu vám môže byť nápomocný aj odborný korektor.