Cestovanie a Destinácie

Čo a ako sa zbaliť na dovolenku k moru

1501
0
Zdieľaj
Čo a ako sa zbaliť na dovolenku k moru

Príjemný pocit v žalúdku a neskutočná radosť sú predskokanom každej letnej dovolenky pri mori. Lenže okrem radosti musíte najskôr vyriešiť to, čo zbaliť a ako sa zbaliť. Túto činnosť nemajú v obľube predovšetkým mamičky, ktoré musia myslieť na to, aby nezabudli všetky drobnosti pre seba, partnera a deti.

Čo zbaliť na dovolenku k moru

V prvom rade nezabudnite do kufra vložiť všetky potrebné doklady pre celú rodinu. Na prekročenie hraníc v EU budete potrebovať občianske preukazy a mimo EU pasy. Lekár by sa vám pri mori mohol predražiť, a preto poistite celú rodinu. Ak cestujete autom, pridajte k dokladom vodičský preukaz a všetky potrebné poistky k vozidlu. Šoférom cestu uľahčí aj GPS navigácia stiahnutá do mobilného telefónu. Tu už sa dostávame k mobilom, ku ktorým patria nabíjačky a prípadne power banka. Bez peňazí by ste sa asi na dovolenke nezaobišli. Môžete zvoliť hotovosť alebo platobnú kartu. Vždy majte pár drobných po ruke, nie každý malý obchodík prijíma platby kartou. Na druhom mieste po dokladoch a peniazoch sú lieky. Hlavne rodiny s deťmi by mali mať po ruke lieky na zníženie teploty, na žalúdočné problémy, proti alergii a leukoplast. Nasledovať budú hygienické potreby a na koniec oblečenie. Menej je niekedy viac. Myslite na to, že počas letnej dovolenky budete predovšetkým pri vode. Napriek tomu pribaľte pre seba i deti nejaký svetrík, ktorý vám príde vhod počas chladnejších večerov. Najlepšie je si robiť zoznam už pár dní pred cestou a postupne do neho dopisovať drobnosti.

Ako sa zbaliť na dovolenku

Samozrejme, že základom pre zabalenie všetkých vecí sú kufre. Kam ich však dať, keď máte veľkú rodinu? Batožinový priestor vo vozidle často nestačí. Preto si zaobstarajte strešný box. Strešné boxy sa pripevňujú na strešné nosiče a niektoré modely majú obrovský objem. Do boxov sa zmestia dokonca detské surfy alebo cyklovozíky. Zároveň sú boxy bezpečné nielen z hľadiska hrozby krádeže, ale aj bezpečnosti prevážaných vecí vďaka vnútorným upevňovacím popruhom. Investíciu do strešného boxu oceníte počas ciest na dovolenku a tiež pri väčších nákupoch. Nie všetko sa dá do boxu uložiť a naskladať. Napríklad bicykel by ste do neho ťažko uložili. Ak sa nechcete na dovolenke vzdať svojho cyklistického koníčka, kúpte si nosič bicyklov. Najpraktickejšie sú nosiče bicyklov na ťažné, ktoré sa rýchlo inštalujú a nezavadzajú vám pri otváraní kufra či pri vjazde na garáže. Nosiče na ťažné zariadenia sú preferované aj z dôvodu, že vám na streche zostane miesto pre už spomínaný box.