Dobrá rada

Ako v lete spať zdravšie?

1530
0
Zdieľaj
Ako v lete spať zdravšie?

V lete nie sú problémom len horúce dni, ale aj sparné noci. Ťažšie sa ukladáme do postele, v noci sa budíme na smäd, spotené telo a hluk z vonku – keďže pravdepodobne pootvárame všetky okná a vyčkávame na chladnejší vzduch. Ak sa vaše vyčkávanie predĺži až do skorých ranných hodín, počas dňa vám hrozí peklo. A to nielen pre horúčavy, ale aj pre únavu a vyčerpanie. Ako sa teda dobre vyspať aj za horúceho leta?

Príprava na spánok

2 hodiny pred spaním už nekonzumujte žiadne maškrty, ani druhú či nebodaj tretiu večera. Večera pred spaním má byť ľahká, fit s množstvom vlákniny a pitného režimu. Ak sa rozhodnete pre bylinné čaje, tak len s upokojujúcim účinkom, aby sa vám lepšie zaspávalo. V lete pociťujeme smäd aj v noci, a preto si nachystáme šálku s vodou na nočný stolík. Pred spaním si spálňu vyvetráme, no optimálnu teplotu 20 °C v nej v sparnom lete len ťažko dosiahneme.

Skvelým pomocníkom sa stáva klimatizácia, ale len na ochladenie, a to bez našej prítomnosti. Pozor! Podvečer je dobré vyvetrať na čerstvom vzduchu aj posteľnú bielizeň a matrace. Práve s nimi prichádzame do najtesnejšieho kontaktu počas spánku. A ak je naše telo spotené, „lepenie“ je neznesiteľné.

Kvalitná posteľná výbava

Posteľná výbava skvalitní váš spánok pri svojej nadýchanosti a ľahkosti. Pritom sa nemusíte vyhýbať ani paplónom, plneným dutým vláknom a z dvoch navzájom prešitých vrstiev. Táto výbava je dostupná aj na matracentrum. Takisto dbáme na poťah tohto posteľného sortimentu. Ak sa rozhodnete pre letné matrace materasso doplnené o aloe vera, váš spánok sa stane oveľa zdravším. Aloe je totiž známa pre svoje antibakteriálne pôsobenie. Pre pokojné zaspávanie účinne pôsobia aj výťažky z levandule.

Na váš spánok vplýva nielen samotná posteľná výbava, ale aj oblečenie. To si má zachovávať vzdušné, priepustné vlastnosti. Najlepšie sa vám v lete bude spať v ľahkom bavlnenom, ľanovom alebo konopnom odeve.

Zatiahnuť rolety a pozatvárať okná?

Tak na toto sa v sparnom lete odhodlá len málokto. Je síce pravdou, že vzduch je najchladnejší medzi 3 až 5.hod. ráno, no okná otvorené aspoň na vetračku vám zabezpečia prísun čerstvého vzduchu. Nielen pred spaním, ale aj počas noci sa osviežte studenou vodou, resp. si doprajte studenú sprchu. Jemne s rozprašovačom pokropte aj posteľné obliečky a matrace.

Chladivý pocit počas zaspávania v sparnom lete na tak kvalitnej posteľnej výbave materasso je snom takmer každého… Aj vy už snívate?