Dobrá rada

Čo piť v teple: „Banán, voda, citrónová šťava – to bude pre vás nektár bohov“

1069
0
Zdieľaj
Čo piť v teple: „Banán, voda, citrónová šťava - to bude pre vás nektár bohov“

Jedna blogerka zverejnila na sociálnej sieti recept na osviežujúci nápoj ideálny do týchto horúčav.

Jej príspevok rýchlo upútal pozornosť používateľov túžiacich po osviežení. V komentároch viac ako 200 ľudí sa hovorilo o ich obľúbených receptoch na nápoje, ktoré im pomáhajú prežiť horúčavu a dusno.

Ľudia zaslali veľa svojich nápadov na výrobu letných smoothies a limonád. Zdieľame tých najlepších z nich.

Na začiatok niekoľko nových nápadov na smoothies:

  • Banán, mrazené bobule a ovsené mlieko
  • Mlieko a mango
  • Vodný melón, bobule, ľad a mäta
  • Jahody s vyšľahaným bielkom

„Mrazený banán, voda, citrónová šťava v mixéri sú tiež nektárom bohov. To je pre tých, ktorí nepijú mlieko. Môže byť hustejšia ako zmrzlina alebo redšia ako kokteil.

Domáca limonáda sa ukázala ako druhý najobľúbenejší chladený nápoj. Komentujúci vymenovali niekoľko obľúbených variácií prípravy:

  • Minerálna voda, akýkoľvek džús, ovocný nápoj alebo dokonca domáci kompót
  • Malina, mäta a sóda

Mnoho používateľov tiež odporučilo použiť namiesto ľadu mrazené bobule.

Jeden z komentujúcich napísal recept na džús z granátového jablka so zeleným čajom. Zmiešajte ingrediencie v karafe 1: 1 a dajte ich do chladničky.

Šťavu z granátového jablka môžete nahradiť šťavou z jablka a čiernych ríbezlí a zelený čaj – napríklad ibištekom. „Výsledkom je neuveriteľne lahodný nápoj! Vyskúšajte, nebudete ľutovať! “ Sľubuje. A my veríme!

Iný zas odporučil vyskúšať ľadovú kávu s pomarančovým džúsom. „Do pohára dajte niekoľko kociek ľadu, pomarančový alebo grapefruitový džús (čerstvý alebo z fľaše, najlepšie s dužinou) a nalejte na vrch injekciou espresso. ,,Veľmi povzbudzujúce “ okomentoval.

Ďalším letným nápojom bola kombinácia kávy a toniku.

Obed alebo akékoľvek hlavné jedlo môžete nahradiť receptom na osviežujúci nápoj. Keď je horúco, nemáte chuť jesť, ale tento úžasný nápoj dodá silu a uhasí váš smäd: „Pol zväzku kôpru a petržlenovej vňate, polku uhorky, pohár kefíru, všetko rozšľaháme v mixéri, osolíme a okoreníme. Ochutnáme a už si len užívame. Namiesto kefíru môžete použiť jogurt alebo nízkotučný jogurt bez prísad.

Do nápoja môžete tiež pridať mätu, vlašské orechy, šťavel a koriander.

Čo si ešte môžu pripraviť tí, ktorí nemajú veľmi radi sladké nápoje?

„Kefír s paradajkovou šťavou.“ Môžete dosoliť. Chutí to, akoby ste jedli paradajkový šalát s kyslou smotanou a na dne vám zostala lahodná omáčka.

Zbierka receptov sa stále rozrastá, takže si pripravte mixér, ľad a samozrejme pekné poháre. Leto sľubuje, že bude horúce – je v našich silách, aby bolo čo najchutnejšie.

Na záver pár tipov proti smädu

Pitná voda smäd neuhasí okamžite, ale po 10 – 15 minútach, preto nepite veľa, často a naraz. Ak stále nemôžete uhasiť smäd, skúste si vypláchnuť ústa slanou vodou. V horúčave alebo pred namáhavou fyzickou prácou zjedzte poriadne osolený kúsok chleba alebo malý kúsok sleďa. Potom sa vám nebude chcieť dlho piť.

Nepite veľa. Lekári varujú: prebytok tekutín v tele nie je o nič menej nebezpečný ako jeho nedostatok – takáto nerovnováha môže vážne poškodiť zdravie.

Pre tých, ktorí trpia kardiovaskulárnymi chorobami sa zvyčajne neodporúča piť viac ako 1,5 litra denne, tento objem môžete zvýšiť o 1 pohár tekutiny na deň.

Aké nápoje vám neuhasia smäd?

Existujú nápoje, ktoré vás nútia piť viac. Patria sem sóda, káva, pivo, horúca čokoláda, víno a iné liehoviny, sladký čaj, energetické nápoje, mliečne koktaily, limonády a smoothies. Všetko vyššie uvedené je určite vynikajúce, ale v horúcom dni to môže situáciu iba zhoršiť.