Cestovanie a Destinácie

Aktívny život na horách!

6058
0
Zdieľaj

Aj vy premýšľate nad tým, ako by ste strávili jesenné dni s vašimi blízkymi? Chceli by ste svojim deťom pripraviť nezabudnuteľný výlet na horách? V tom prípade vyrazte do našich nádherných slovenských hôr, kde môžete zažiť množstvo dobrodružstiev. Pýtate sa, akým spôsobom si môžete užiť oddych v prírode a zároveň sa „nabiť“ potrebnou energiou?

Hurá na bicykle!

Pre milovníkov cyklistiky máme výbornú správu! Práve v Tatrách sa nachádza niekoľko cyklotrás, vďaka ktorým môžete objaviť tajomstvá čarokrásnej prírody. Pre začiatočníkov sa odporúča zvoliť ľahšiu trasu cez Tatranské Matliare, no ak patríte medzi aktívnych športovcov, čo by ste povedali na jazdu smerom zo Štrbského plesa na Popradské pleso? Na výber máte samozrejme z množstva cyklotrás, ktoré sa nachádzajú v Nízkych i Vysokých Tatrách, pričom je len na vás a vašich schopnostiach, akej náročnosti dáte prednosť. Pre detičky sú vhodné trasy s minimálnym prevýšením, no tí odvážnejší si môžu vyskúšaj aj náročnejší terén, trebárs cez lesnú cestu.

Aj pešia turistika má svoje jedinečné čaro!

Apartmány Tatranská Lomnica predstavujú ideálny začiatočný bod pre najviac značených turistických chodníkov v Tatrách. Práve odtiaľto sa môžete dostať k Zelenému i Skalnatému plesu, do Veľkej i Malej Studenej doliny, ba dokonca do Starého Smokovca. Práve turistika je ideálna aktivita pre každú vekovú kategóriu. Ak sa na ňu pozrieme detailnejšie, je veľmi podobná „cyklo výletom“, avšak v tomto prípade nemusíte vlastniť bicykle. Postačí vám ruksak s vodou a menším občerstvením na cestu a hurá na spoznávanie nových miest, o ktorých ste doposiaľ možno ani len netušili.

Tajomné jaskyne ohúria nielen malých, ale i veľkých

Túžite vidieť jaskyne, ktoré sú pre bežnú verejnosť neprístupné? V tom prípade neváhajte a spoznajte útroby Strážovských vrchov. Zabudnite však na bezproblémový terén, zábradlie či osvetlenie. Niektoré z jaskýň sú určené len pre milovníkov adrenalínu, ktorým nevadí plaziť sa po zemi či loziť po štvornožky. Avšak, do jaskýň môžete vstúpiť len v sprievode skúseného speleológa, ktorý vás celou jaskyňou bezpečne prevedie.

Relax v aquaparku je na nezaplatenie

Ak sa pýtate, kam s deťmi v Tatrách počas zlého počasia, máme výbornú správu. Môžete navštíviť jeden zo štyroch aquaparkov nachádzajúcich sa v okolí Vysokých, resp. Nízkych Tatier, kde si prídete na svoje rovnako ako aj vy, tak aj vaše ratolesti. Tobogány, hojdačky, vírivky, plavecké bazény, pirátska loď či umelé vlny predstavujú pre rodiny s deťmi ideálny priestor na zábavu, ale i oddych po celom dni.

Ubytovanie Tatry je vhodné pre páry i rodiny s deťmi, ktoré chcú sebe i svojim ratolestiam dopriať oddych vo vysokohorskej prírode a zároveň zábavu, ktorá je pohladením pre telo aj dušu človeka.