Životný štýl

Akú kávu darovať pod stromček?

1156
0
Zdieľaj
Akú kávu darovať pod stromček?
Akú kávu darovať pod stromček?

Pred každým sviatkom si veľa ľudí láme hlavu nad tým, aký darček je vhodný pre jeho blízkych. Nielen pod vianočný stromček môžete darovať milovaným ľuďom kávu. Káva je praktický dar, ktorý obdarovaný zužitkuje, a ak ide o veľmi blízku osobu, tak si môžete tento dar užiť spoločne. Ktoré druhy kávy sú najkvalitnejšie a ktoré sa hodia ako darček pod stromček?

Ako spoznáte kvalitnú kávu

Možno si poviete, že kvalitná káva sa pozná jednoducho podľa ceny. Je pravda, že cena môže byť pre vás vodítkom, ale radšej sa sústreďte na iné parametre. Keď navštívite špeciálne obchody s kávou, tak si môžete dať vami vybranú odrodu upražiť. Pražiareň kávy dokáže upražiť kávu presne tak, aby nestratila na chuti, aróme či acidite. Keďže je pitie kávy hlavne o pôžitkoch, tak by ste sa mali sústrediť na to, ako káva vonia. Aróma kávy by vás mala vtiahnuť do príbehu kávy. Každému vyhovuje iná vôňa, ale najčastejšie sa kávová aróma dá prirovnať k vôni korenia, karamelu alebo orechov. Sústreďte sa pri výbere na to, aby aróma sedela tomu, kto kávu dostane darom. S vôňou úzko súvisí príchuť kávy. Každá kvalitná káva vo svojom tele skrýva jemnú chuť, ktorá sa na jazyku rozplynie. Veľmi výrazná chuť zostáva v ústach dlhú dobu a nemusí vyhovovať každému. V neposlednom rade sa zamerajte na aciditu kávy. Kyslosť kávy ovplyvňuje celkové pocity pri jej konzumovaní. Pozor na nepríjemné pálenie po vypití šálky kávy. V tomto prípade si môžete byť istí, že ide o kávu, ktorá je stará a bola upražená veľmi dávno.

Zmesi káv pre labužníkov

Najkvalitnejšia je zrnková káva, ktorú si doma pomeliete priamo pred prípravou nápoja. V našich končinách sa stretnete hlavne s dvomi druhmi kávy, a to Arabica a Robusta. Arabica má sladšiu chuť a Robusta sa vyznačuje jemne kyslou príchuťou. Ako to už býva, stredná cesta je najlepšia. Odporúčame vám darovať zmes káv, ktorá v sebe obsahuje rôzne druhy káv a dodáva pri pití kávy jedinečné pocity. Okrem dvoch menovaných druhov káv existujú na svete stovky špeciálnych, veľmi lahodných odrôd a zmesí. Čerstvú, starostlivo praženú a vkusne zabalenú kávu nájdete jedine v špecializovaných obchodoch alebo na internetových stránkach e-shopov. Napríklad obchod readyafter.sk – slovenská pražiareň kávy ponúka 100 % kávu Arabica, Arabica v BIO kvalite a exkluzívne zmesi, medzi ktorými vyniká zmes Moonlight. Pri každej z ponúkaných káv sú prehľadne uvedené informácie o horkosti, obsahu kofeínu, acidite i ovocnosti. Kúpte svojim blízkym kávu, ktorá ich pri každom dúšku opantá a vtiahne do svojej lahodnej chuti.