Dobrá rada

Boxspring postele pre pôžitok z každej chvíle strávenej v posteli

1471
0
Zdieľaj
Boxspring postele pre pôžitok z každej chvíle strávenej v posteli
Boxspring postele pre pôžitok z každej chvíle strávenej v posteli

Kontinentálne, americké, kráľovské alebo boxspring postele. Všetky tieto pomenovanie majú veľmi pohodlné postele, ktoré boli ešte donedávna dominantou hotelových izieb. V súčasnosti sa tešia popularite v bežných domácnostiach. V prípade, že vaša spálňa disponuje dostatočným priestorom, odporúčame vám, aby ste si kúpili práve boxspring postele.

Ako vyzerá boxspring posteľ

Na prvý pohľad vyzerá boxspring posteľ veľmi robustne a pohodlne. Pre lepšiu predstavu kliknite na stránky obchodu Matracentrum, kde nájdete širokú ponuku tohto typu postelí. Zjednodušene môžeme povedať, že ide o manželskú posteľ s masívnym rámom. Tento rám je najčastejšie vyrobený z dreva, ale niektoré modely tiež z kovu. Z vrchnej časti je rám uzavretý pružinovým systémom, na ktorý sa uloží matrac. Bonellové pružiny sú pre matrace ideálnou oporou a zároveň sú zárukou komfortného spania. Niektoré boxspring postele majú nad matracmi ešte jednu vrstvu tzv. topper. Ide o krycí matrac v šírke okolo 4 cm, ktorý spája spodné matrace a zvyšuje mäkkosť povrchu. Masívnosť boxspring postelí podčiarkuje vysoké čalúnené čelo. Celočalúnený povrch postelí pôsobí veľmi príjemným dojmom. Vo väčšine prípadov sú boxspring postele vyrábané s úložným priestorom.

Výhody a nevýhody boxspring postelí

Začneme najskôr s nevýhodami týchto postelí, pretože ide naozaj o malé kozmetické detaily. Niekomu nemusí u boxspring postelí vyhovovať to, že majú na prvý pohľad mohutný vzhľad. Ak máte radi minimalistický dizajn, tak sa vám boxspring postele nebudú páčiť. Dôležité je tiež, aby ste mali v spálni dostatok priestoru. Spomenúť musíme samozrejme cenu – je o niečo vyššia ako u klasických rámov postelí. Je možné, že natrafíte na stránkach Matracentrum na zľavy, v rámci ktorých budú zlacnené boxspring postele či vám udrie do očí nápis matrace akcia. V tomto prípade neváhajte a postele si kúpte. Ktoré výhody boxspring postele prinášajú? V prvom rade ide o naozaj vysoké postele, z ktorých nemajú problém vstať ani seniori. Boxspring postele sú veľmi pevné, takže udržia vysokú váhu obéznejších ľudí alebo sa v nich pokojne vyspí celá rodina. Tieto postele sú konštruované tak, aby boli priedušné a odvádzali vlhkosť. Nemusíte sa obávať plesní či usádzania alergénov. Kvalitné poťahy sa jednoducho udržujú a vydržia dlhé roky.