Domácnosť a Záhrada

Akú posteľ do detskej izby?

3645
0
Zdieľaj

Aj vy postupom času zisťujete, že vaše milované dieťa vyrástlo z postieľky? Rozhodujete sa, či mu zadovážite rozkladaciu alebo poschodovú posteľ, keďže priestoru v detskej izbe nie je nazvyš? Už na úvod treba zdôrazniť, že najvhodnejšou voľbou je kúpa takej postele, ktorá bude deťom slúžiť aj niekoľko rokov! Ako teda vybrať kvalitnú posteľ, ktorá nebude zbytočne zasahovať do priestoru?

Rozkladacia posteľ a jej prednosti

Jednou z možností sú rozkladacie postele, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené. Slúžia totiž nie len ako postele, ale aj ako miesto na sedenie, čo možno považovať za obrovské plus. Dnes sú rozkladacie postele vyrobené tak, aby ich rozloženie bolo nielen rýchle, ale najmä jednoduché, čiže sa nemusíte obávať, že túto činnosť vaše deti nezvládnu. Dajte si záležať, aby bola posteľ vyrobená z kvalitných a odolných materiálov voči mechanickému poškodeniu. Počítajte s tým, že rozkladacia posteľ nie je určená len na spánok, ale i zábavu a v tomto prípade i na sedenie, čiže ak bude materiál „slabý“, môže sa kedykoľvek zlomiť či akýmkoľvek iným spôsobom znehodnotiť.

Poschodová posteľ a jej prednosti

Poschodová posteľ je tradičným typom postele už niekoľko desiatok rokov, pričom sa jej vývoj za túto dobu výrazne „posunul“. Už dávno neplatí, že „poschodovky“ sú robustné, masívne a nepraktické kusy nábytku. Dnes sú vyrobené takým spôsobom, aby šetrili nielen priestor v miestnosti, ale poskytli deťom útočisko po celom dni. Sú vybavené úložným priestorom, ktorý slúži na odkladanie perín či hračiek, dokonca je možné tento typ postele rozložiť na dve samostatné lôžka, čo oceníte vtedy, keď deti vyrastú. „Poschodovky“ sú vybavené bezpečnostnými prvkami, čiže sa nemusíte obávať úrazu v podobe neželaného pádu z vrchného lôžka, dokonca rebrík je nahradený pohodlnými schodíkmi s ohľadom na malé deti. Tak čo poviete, aj vy už máte jasno v tom, ktorá posteľ bude pre vaše deti najideálnejšia?

 

Zdieľaj
Predchádzajúci článokFrancúzska riviéra
Nasledujúci článokPsychológia bývania.